«Θρίλερ» στον Ρέντη Ολυμπιακός Β΄- Ξάνθη 1-1.

Η ΑΕΛ νίκησε στο Αλκαζάρ με αντίπαλο την Καβάλα και με 3-0.
Αγώνας σε εξ αναβολής για την 12η αγωνιστική του Α΄ ομίλου της Super League 2, και μείωσε σε τρεις βαθμούς με αγώνα περισσότερο τη διαφορά που τη χωρίζει από την πρωτοπόρο Βέροια.

Η Αναγ. Καρδίτσας συνεχίζει καθώς νίκησε 1-0 τον Πανσερραϊκό 11η αγωνιστική έπιασε στην τρίτη θέση την Ξάνθη και βρίσκεται στο -8 από την κορυφή με τρία παιχνίδια λιγότερα.

Θρίλερ στο φινάλε του Ολυμπιακού Β΄ με την Ξάνθη, στο Ρέντη.
Ο Ολυμιακος β προηγήθηκε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κωστή, αλλά με τη σέντρα ο Θυμιάνης ισοφάρισε για τους Ξανθη , που είχαν στον πάγκο τους τον Ζόραν Βούλιτς.
Αριέλ Ιμπαγάσα έκανε ντεμπούτο ο νεοαποκτηθείς Καρβάλιο, ενώ χρησιμοποιήθηκε και ο Καρμπόβνικ.

Ο ΠΑΟΚ Β΄, αν και προηγήθηκε νωρίς 2-0, υποχρεώθηκε τελικά σε ισοπαλία 2-2 από τη Νίκη Βόλου, η οποία ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Παναγιωτίδη.

Ανάλογη εξέλιξη είχαμε και στην Κατερίνη, όπου ο Ηρακλής προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο, αλλά ο Πιερικός ισοφάρισε σε 2-2, ενώ στις καθυστερήσεις έχασε πέναλτι, το οποίο απέκρουσε ο εκτελών χρέη τερματοφύλακα Α. Παπαστεριανός (είχε αποβληθεί στη φάση του πέναλτι ο γκολκίπερ του «Γηραιού» Γρηγοριάδης).

Ο Απόλλων Λάρισας επικράτησε 2-1 του Θεσπρωτού και αναπτέρωσε τις ελπίδες του για παραμονή στην κατηγορία, ενώ τα Τρίκαλα νίκησαν 1-0 τον Αλμωπό Αριδαίας, σε ακόμη ένα ματς που κρίθηκε στις καθυστερήσεις με γκολ του Νιάρου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των εξ αναβολής αναμετρήσεων για τον Α’ Όμιλο της Super League 2:

17. Καβάλα (13) 9

Σπουδαίες εκτός έδρας νίκες σημείωσαν η Καλλιθέα και η Καλαμάτα, σε σημερινά εξ αναβολής παιχνίδια για τον Β’ Όμιλο της Super League 2. Η αθηναϊκή ομάδα χάρη σε γκολ του Κυνηγόπουλου υποχρέωσε τη Ρόδο στην πρώτη φετινή εντός έδρας ήττα της (1-0), σε ματς της 7ης αγωνιστικής, και ανέβηκε στη δεύτερη θέση, μόλις ένα βαθμό πίσω από τον Λεβαδειακό, από τον οποίο όμως έχει δύο παιχνίδια λιγότερα.

Η «μαύρη θύελλα» από την πλευρά της, «άλωσε» με 2-1 το Αιγάλεω σε παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής, χάρη σε δύο γκολ του Λουκίνα, και παραμένει σε επαφή με την κορυφή (στο -4 με ένα ματς λιγότερο).

Η Κηφισιά νίκησε σχετικά εύκολα τον Ηρόδοτο με 2-0 στην Καισαριανή, ενώ ισόπαλο 0-0 ολοκληρώθηκε το κρητικό ντέρμπι του Εργοτέλη με τα Χανιά. Σαρωτικός ο ΟΦ Ιεράπετρας, συνέτριψε με 5-1 τον Καραϊσκάκη Αρτας, ενώ τη δεύτερη φετινή νίκη του πανηγύρισε ο Αστέρας Βλαχιώτη, επικρατώντας στη Σπάρτη 2-0 του Διαγόρα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των εξ αναβολής αναμετρήσεων για τον Β’ Όμιλο του πρωταθλήματος της Super League 2: