Συνεχίζει το νικηφόρο σερί το Νέο Ικόνιο με νίκη 2-1 απέναντι στον Ερμή Κορυδαλλού

Συνεχίζοντας το θετικό του προηγούμενο σερί, το Νέο Ικόνιο πέτυχε μια ακόμη σπουδαία νίκη καθώς επικράτησε με σκορ 2-1 του Ερμή Κορυδαλλού στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο.

Οι γηπεδούχοι επέδειξαν από την αρχή του αγώνα δυναμική παρουσία, με τον Βιδάλη να χτυπάει δοκάρι στο 8ο λεπτό. Στο 30ο λεπτό, ζήτησαν πέναλτι μετά από ανατροπή του Καραμάνη, αλλά ο διαιτητής δεν θεώρησε πως υπήρξε πέναλτι.

Ενδεικτικό της αγωνιστικής ανάγκης του Ερμή ήταν η ελλειπής απόδοση λόγω τραυματισμών, καθώς και η συμμετοχή του 16χρονου τερματοφύλακα Παύλου Λουρίδα από την αναπτυξιακή και Κ16 ομάδα της ΕΠΣΠ.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ με τον Χονδρουδάκη Γ. στο 45ο λεπτό, αλλά η ισοφάριση ήρθε γρήγορα από τον Καλογερόπουλο στο 50ο λεπτό.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στο Νέο Ικόνιο προήλθε από τον Τσιρίδη στο 59ο λεπτό, καθιστώντας το τελικό σκορ 2-1 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Ο διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ζέστας.

Ερμής Κορυδαλλού: Λουρίδας, Μπούντο, Αργεντίδης(84′ Βαβέσος), Παπαθανασάκης, Λαζάκης, Καλογερόπουλος, Τζανιδάκης, Μπεκάκος(75′ Γιαννόπουλος), Βιδάλης(75′ Γραμματόπουλος), Καραμάνης, Quku(75′ Πανέτας).

Νέο Ικόνιο: Χιώτης, Θεοδώρου, Χονδρουδάκης Π., Σακάλογλου, Σύρμας, Κοντογεώργης Δ., Παπαϊωάννου(70′ Φρονιάδης), Μπακοθανάσης(43′ Τσιρίδης), Γκεκάι,(83′ Τριμίτσης) Χονδρουδάκης Γ., Κοντογεώργης Α.