Ερμής Κορυδαλλού-Δόξα Πειραιά 3-2: Λυτρώθηκε στο τέλος!

Μεγάλη νίκη πήρε ο Ερμής Κορυδαλλού απέναντι στη Δόξα Πειραιά χθες το απόγευμα στο γήπεδο του Κορυδαλλού, επικρατώντας με σκορ 3-2 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α’ Πειραιά.

Ήταν το πρώτο παιχνίδι του Ερμή Κορυδαλλού για φέτος, καθώς στην πρεμιέρα είχε ρεπό. 0 στα 2 για τη Δόξα η οποία δεν κατάφερε να πάρει ούτε χθες κάποιο βαθμό, παρά το γεγονός οτι προηγήθηκε.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με τους καλύτερους οιωνούς, κάνοντας το 0-1 με τον Παπαϊωάννου στο 8ο λεπτό. Ο Ερμής αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μανωλάκου στο 52′, ενώ στο 65′ ο Ζίου έκανε την ανατροπή.

Η Δόξα όμως απέδειξε οτι είναι σκληρό καρύδι, ισοφαρίζοντας με τον Παρίση στο 72′. Ο Ερμής όμως δεν είπε την τελευταία του λέξη, καθώς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Περιβόλης πέτυχε το γκολ της νίκης για τον Ερμή.

Ερμής Κορυδαλλού (Βασίλης Σταύρου): Σπαχίου, Κυρίτσης(46’ Στιβακτάκης), Αντωνίου, Στέφα, Αργεντίδης, Ζίου, Περιβόλης, Σαλάτας, Παναγάκος, Μανωλάκος, Νίσι(65’ Γιαννακόπουλος).

Δόξα Πειραιά (Γιάννης Μαυρόπουλος): Τσέκας, Χαραλαμπίδης, Αχείμαστος, Παρίσης, Παπαϊωάννου, Μισκεδάκης, Αποστόλου(55’ Ζάκο), Σούλα, Κοντός(55’ Τσαπαρλής, 84’ λ.τρ. Λογοθέτης), Καλαϊτζίδης(77’ Σάμη), Αγγελακόπουλος.