Χαραυγιακός- Προοδευτική 3-1 με χάτ τρίκ του Δημήτρη Κασσιανού.

Με χατ τρικ του Δημήτρη Κασσιανού ο Χαραυγιακός επικράτησε 3-1 της Προοδευτικής εντός έδρας στο ματς που άνοιξε την αυλαία το Σάββατο για τον 6ο όμιλο της Γ΄Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και στο 6′ ο Ορφέας Παρασκευόπουλος βρέθηκε απέναντι από τον Τσουκαλά, αλλά ο γκολκίπερ της Προοδευτικής απέκρουσε. Τελικά το σκορ άνοιξε στο 16′ όταν ο Κασσιανός με άπιαστο βολέ από το ύψος της περιοχής έκανε το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και αφού στο 33′ από φάουλ του Νέρες η κεφαλιά του Ναούμη πέρασε άουτ, στο 36′ ήρθε ήρθε η ισοφάριση. Ο Τζανιδάκης σέντραρε και ο Νέρες με έξυπνη κεφαλιά έκανε το 1-1. Όμως στο 42′ έγινε μια φάση όπου οι φιλοξενούμενοι έπαυαν διπλή ζημιά. Ο Βαλιουτής ανέτρεψε λίγο έξω από την περιοχή τον Κασσιανό και είδε την 2η κίτρινη κάρτα με αποτέλεσμα να αποβληθεί. Την εκτέλεση του φάουλ ανέλαβε ο Κασσιανός που άψογο χτύπημα έκανε το 2-1.

Στο 73ο λεπτό και πάλι ο Κασσιανός σκόραρε για το 3-1, με την Προοδευτική να χάνει πέναλτι μετά από την άστοχη εκτέλεση του Σαπαλίδη στο 78ο λεπτό.

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ: Βακερλής, Κάρδαρης, Παρασκευόπουλος Π., Κουτσοποδιώτης, Μαραγκουδάκης, Κούτρας,Κασσιανός, Κουκοβίνης, Πλούμης, Κουτσούμπας, Παρασκευόπουλος Ορ..

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Τσουκαλάς, Βαλιουτής, Μανωλιάς, Στεφανής, Μαούνης, Παλάτσιος, Τζανιδάκης (46′ Αποστόλου), Γκόγκα, Σαπαλίδης, Θεοδωρίδης (18′ λ.τ. Σπανός), Νέρες.