Υγιεινός περίπατος για το Κερατσίνι, 0-5 τον Πανφαληρικό

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα, το Κερατσίνι επικράτησε άνετα του Πανφαληρικού με 0-5 σ’ ένα παιχνίδι που έγινε χθες το πρωί στο γήπεδο του ΣΕΦ για τη δεύτερη φάση του Κυπέλλου Πειραιά.

Η ομάδα του Μηνά Χατζηαντωνίου έθεσε από νωρίς τις βάσεις για την πρόκριση, προηγούμενη στο πρώτο εικοσάλεπτο με 0-2 με τα τέρματα των Λένγκα στο 11′ και Αγγελάκη στο 18′.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα ηνία στο σκοράρισμα πήρε ο Στρίγγας, ο οποίος πέτυχε 3 τέρματα σε 20 λεπτά (49′, 53′, 69′), διαμορφώνοντας το τελικό 0-5.

Επόμενος αντίπαλος του Κερατσινίου είναι ο Παντζιτζιφιακός.

Πανφαληρικός: Ξένος, Καραχρήστος, Ρεϊσόπουλος(60′ Τρακάλας), Παρασκευόπουλος, Δαλέζιος, Γκαργκαζούλας, Κοσμάς, Μπλέραντ(66′ Μαρινάκης), Πρίφτης(70′ Ζέρο), Λουφάκης, Δρογγίτης(46′ Βογιατζής).

Κερατσίνι (Μηνάς Χατζηαντωνίου): Κουμπούλλα(46′ Καλαματιανός), Λιανόπουλος, Καρδάκης, Καλιακούδας, Αγγελάκας, Τοπίκογλου, Μέξης, Σάμαρης(46′ Καρβέλης), Λέγνκα, Στρίγγας, Γκολφινόπουλος.