Βριλήσσια-Άγιοι Ανάργυροι 0-1: Πρώτο διπλό και 2 στα 2!

Το πρώτο διπλό για φέτος πήραν οι Άγιοι Ανάργυροι, επικρατώντας με 0-1 των Βριλησσίων για την 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ.

Η ομάδα του Δημήτρη Καλύκα, παρά το γεγονός οτι έδωσε 3 αγώνες σε μία εβδομάδα, έκανε το απόλυτο, δείχνοντας οτι είναι σε καλή κατάσταση.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 27ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καραχάλιου. Μάλιστα, στην φάση της ανατροπής του Πλεξίδα από τον Τσούμα, ο ποδοσφαιριστής των Βριλησσίων αποβλήθηκε, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες.

Οι Άγιοι Ανάργυροι όμως, έμειναν κι αυτοί με 10 παίκτες, έπειτα από αποβολή του Κούμπρια λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Η αποβολή πάντως δεν στοίχησε στους φιλοξενούμενος, οι οποίοι είχαν δύο δοκάρια (Μανωλιάς λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και Πιπίνης στο 80′). Τα αξιόμαχα Βριλήσσια δεν κατάφεραν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης, μένοντας έτσι για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς βαθμό, ενώ η ”Ένωση” έχει το απόλυτο με 6 βαθμούς.

Βριλήσσια (Μιχάλης Λυκερίδης): Τζεβελέκης, Κιρκιλής (75′ Τίγκας), Γκιονάι, Τσούμας Μ., Γκρέκος, Τσιτοφώτος, Αραμπατζής, Σαχινίδης (46′ Δημητρέλος), Κατσιμίχας (70′ Κουρής), Μακρής, Τσούμας Στ. (60′ Καγιώργης).

Άγιοι Ανάργυροι (Δημήτρης Καλύκας): Χανιώτης, Βυζανιάρης (53′ Κατσίβελας), Νιφαδόπουλος, Κατσάρας, Πιπίνης, Κούμπρια, Μανωλιάς (82′ Οικονόμου), Θεοδωράκης, Καραχάλιος (82′ Νικολάου), Κλωνάρης (66′ Κρητικός), Πλεξίδας (46′ Λάλα).