Βαριά ήττα ο Παναθηναϊκός από τη Βιλερμπάν 97-73.(ΒΙΝΤΕΟ)

Κακή εμφάνιση  ο Παναθηναϊκός  απέναντι στη Βιλερμπάν σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 3η αγωνιστική της Euroleague εχασε  με 97-73.

Ο Παναθηναϊκός ήταν ανταγωνιστικος μόνο στο πρώτο 10λεπτο

Η Βιλερμπάν ανέβασε στροφές δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 16’ με 38-24 για να ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος με τους Γάλλους να προηγούνται με 44-30.

Ο Παναθηναϊκός δεν μπόρεσε να βγάλει αντίδραση ούτε στο δεύτερο ημίχρονο και η Βιλερμπάν άνοιγε συνεχώς τη ψαλίδα στο σκορ καθώς προηγήθηκε με 61-37 στο 27’ και το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 68-51.

Ίδια γεύση και στη τέταρτη περίοδο με τους γηπεδούχους να κάνουν ότι θέλουν και να φτάνουν εύκολα στη νίκη με 97-73.

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 44-30, 68-51, 97-73

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπελόσεβιτς (Σερβία), Ζαμοΐσκι (Πολωνία), Λαουριναβίτσιους (Λιθουανία)

ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ (Τι Τζέι Πάρκερ): Φρίμαν 8 (2), Καουντί 4, Λακόμπ, Ντιό 10 (2), Φαλ 4, Νουά 8 (2), Μπακό 5, Λάιτι 19 (2), Χάουαρντ 16 (4), Γιαμπουσελέ 7 (1), Κόουλ 16 (4).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Γιώργος Βόβορας): Παπαγιάννης 14, Μποχωρίδης 6, Όγκαστ, Παπαπέτρου 4, Κασελάκης 8 (2), Καλαϊτζάκης 2, Φόστερ 2, Νέντοβιτς 10, Γουάιτ 7 (1), Μήτογλου 12 (1), Μπεντίλ 2, Σαντ Ρος 6 (1).