Τράχωνες-Άγιοι Ανάργυροι 2-1: Μόνοι πρώτοι με 5 στα 5!

Δεν λένε να χάσουν ούτε βαθμό οι Τράχωνες. Η ομάδα του Αλίμου κέρδισε στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Α’ΕΠΣΑ τους Αγίους Αναργύρους με 2-1 έχοντας το απόλυτο σε 5 αγώνες.

Από την άλλη η ομάδα του Δημήτρη Καλύκα έχασε κι άλλο έδαφος στην κούρσα του πρωταθλήματος, υποχωρώντας στην 4η θέση με 10 βαθμούς, 5 πίσω από τους πρώτους Τράχωνες.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους, καθώς μόλις στο 3ο λεπτό ο Γιαννόπουλος έκανε το 1-0.

Οι Άγιοι Ανάργυροι δεν παρέδωσαν τα όπλα, ισοφαρίζοντας λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τον Ξαγοράρη. Άξιο αναφοράς είναι πως οι Τράχωνες δέχτηκαν σήμερα το πρώτο γκολ για φέτος.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 84ο λεπτό, οι Τράχωνες πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Αναστασίου, παίρνοντας εν τέλει τη νίκη και παράλληλα έχοντας το απόλυτο στο πρωτάθλημα.

ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Ζαλάβρας): Τσίνας, Μερετσόλιας (66′ Λεόπουλος), Μαργαρίτης, Θυμιανός, Μπουμπούκος, Παπαντζίμας, Ιατρού (83′ Μανωλιάδης), Αναστασίου, Γιαννόπουλος (89′ Σιώζος), Βουρλούμης, Μπατσούλης (46′ Προμπονάς).

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Δημήτρης Καλύκας): Χανιώτης, Κατσίβελας (60′ Οικονόμου) , Νυφαδόπουλος, Κατσάρας, Κρητικός, Γενίδογαν, Σταύρου (67′ Κωτσερ, Θεοδωράκης, Ξαγοράρης, Κλωνάρης (82′ Καραχάλιος), Νικολάου (60′ Μανωλιάς).

Photo Credits: stoplekto.gr