Το Μοσχάτο έχασε από τον Άγιο Νικόλαο παίζοντας πολύ ωραίο ποδόσφαιρο.

Aδικη ήττα για την ομάδα μας με 1-0 από τον Αγιο Νικόλαο.

Σε μία αναμέτρηση στην οποία το Μοσχάτο έχασε περισσότερες ευκαιρίες αλλά οι γηπεδούχοι στην καλύτερη τους στιγμή στο 58 σκόραραν με τον Φουκαράκη ύστερα από κόρνερ.

Με την πρώτη καλή φάση να ανήκει στους γηπεδούχους όταν στο 16 ο Μηνάς βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση απο γλίστρημα παίκτη μας στην άμυνα ,σούταρε αλλά ο Τσάκαλος αντέδρασε εξαιρετικά.

Ένα λεπτό ετάΜεγάλη ευκαιρία για το Μοσχάτο! Ο Λάμπρου έκανε ωραία βαθιά μπαλιά,ο Παυλάκης έκανε ωραία κίνηση και σούτ αλλά ο Γιαγκιόζης έδιωξε χαμηλά.

Στο 30 και πάλι ο Παυλάκης ήταν αυτός που δεν μπόρεσε να σκοράρει που βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση ύστερα από τρομερή ενέργεια του Πασαλίδη αλλά το πλασέ έφυγε άουτ.

Το ημίχρονο έληξε στο 0-0 ,ενώ ένα λεπτό πριν ο Κατίδης χτύπησε και τη θέση του πήρε ο Μπόρι.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης το Μοσχάτο έχασε δύο ακόμα καλές ευκαιρίες με Βαλμά στο 48 και στο 51 με Βαλμά και Πασαλίδη και τον Γιαγκιοζη να κρατάει το 1-0.

Στο 54, ωστόσο ήρθε το γκολ όταν από κόρνερ ο Τσανάι έκανε την πρώτη κεφαλιά και από κοντά ο Φουκαράκης σκόραρε.

Το ματς κύλησε με το Μοσχάτο να έχει κατοχή αλλά να μη μπορεί να βρεί το γκολ ενώ ο ΑΟΑΝ προσπαθούσε αλλά δεν κατάφερνε να βρεί το γκολ καθώς η άμυνα του Μοσχάτου ήταν πολύ καλή.

Με το Μοσχάτο να ολοκληρώνει με 10 παίκτες λόγω αποβολής, με δεύτερη κίτρινη του Βαλμά.

Το φιλμ του αγώνα

2ο λεπτό : Φαουλ από Πασαλίδη μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής η μπάλα άουτ.

8ο λεπτό : Κίτρινη στον Πλουσή για μαρκάρισμα στον Παυλάκη

11ο λεπτό :Κίτρινη στον Βαλμά

16ο λεπτό : Ο Μηνάς βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση απο γλίστρημα παίκτη μας στην άμυνα ,σούταρε αλλά ο Τσάκαλος αντέδρασε εξαιρετικά.

17 Μεγάλη ευκαιρία για το Μοσχάτο! Ο Λάμπρου έκανε ωραία βαθιά μπαλιά,ο Παυλάκης έκανε ωράια κίνηση και σούτ αλλά ο Γιαγκιόζης έδιωξε χαμηλά.

19: Κίτρινη στον Τζωρτζάτο

30: ΤΡΟΜΕΡΗ ατομική ενέργεια του Πασαλίδη απο δεξιά ,αποφεύγει τρείς παίκτες, πασάρει για τον Παυλάκη που μέσα απο την περιοχή και διαγώνια, σουτάρει άουτ πλάγια απο το δεξί κάθετο δοκάρι του Γιαγκιόζη

38 Κίτρινη στον Σιμονιάν

41 Φάουλ Μηνά απο πολύ μακριά ,η μπάλα ψηλά άουτ

45 Αναγκαστική αλλαγή .Μπόρι για Κατίδη

Λήξη Α ημιχρόνου 0-0

48 Ο Βαλμάς βγαίνει σε γρήγορο τρανζίσιον, κάνει σέντρα σουτ απο δεξιά εξαιρετικά στο πρώτο δοκάρι αντιδράει ο Γιαγκιοζης

51 Σούτ και κίνηση Πασαλίδη ,απο δεξιά σουτάρει δυνατά αλλά ο Γιαγκιόζης; μπλοκάρει.

54 Ο Κίτος σουτάρει από μακριά, αλλά ο Τσακαλος αποκρούει. Στην εξέλιξη της φάσης και ύστερα από κόρνερ ,, πρώτη κεφαλιά Τσανάι, δεύτερη Φουκαράκης και 1-0 για τον ΑΟΑΝ