Θύελλα Καμαρίου-Άγιοι Ανάργυροι 5-2: Χριστούγεννα από τη κορυφή!

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε η Θύελλα Καμαρίου, η οποία επικράτησε με 5-2 κόντρα στους Αγίους Αναργύρους, στο ένα από τα δύο αναβληθέντα παιχνίδια του 5ου ομίλου της Γ’Εθνικής.

Με αυτή τη νίκη,η ομάδα της Σαντορίνης πέρασε μόνη πρώτη με 29 βαθμούς, 2 βαθμούς πάνω από τη 2η Καλλιθέα.

Από την άλλη πλευρά, οι Άγιοι Ανάργυροι βρίσκονται στη προτελευταία θέση μαζί με τον Ηλυσιακό, στους 8 βαθμούς.

Το παιχνίδι

Οι Άγιοι Ανάργυροι, στη πρώτη τους επίσκεψη στα καρέ του Ανδριόλα, κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 4ο λεπτό, με σκόρερ τον Σεχολάρι, μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Μπαλατσούρα.

Η Θύελλα βρήκε απάντηση και πιο συγκεκριμένα στο 21′.Ο Φύτρος εκτέλεσε το κόρνερ και ο Μαντούσης με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Μάλιστα, 5 λεπτά αργότερα η Θύελλα έκανε την ανατροπή, αυτή τη φορά με σκόρερ τον Καραλή.

Στη συνέχεια του παιχνιδιού, οι Άγιοι Ανάργυροι προσπάθησαν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης, αλλά είτε η αστοχία τους, είτε ο Ανδριόλας, το απέτρεψαν.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικότερα στο 56′, η Θύελλα κατάφερε να διευρύνει τη διαφορά, με σκόρερ τον Γελαδάρη, με σουτ μέσα από τη περιοχή.

Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε στο 70ο λεπτό, με τον Καραλή να πλασάρει εύστοχα, κάνοντας το 4-1 για την ομάδα του.

Οι Άγιοι Ανάργυροι κατάφεραν να πετύχουν άλλο ένα γκολ στο 77ο λεπτό της συνάντησης, με σκόρερ τον Λαθούρη.

Το τελικό 5-2 διαμόρφωσε ο Καραλής στο 84′, πετυχαίνοντας χατ-τρικ.

Θύελλα Καμαρίου(Βαγγέλης Χαντές): Ανδριόλας, Γελαδάρης, Μπουσάι, Μαντούσης, Αρκούδας (74΄Σπανός), Μαλάι, Ζέλο, Σιμιτσής (74΄Λυγνός), Αργυρίου, Καραλής, Φύτρος (85΄Μαυρομάτης).

Άγιοι Ανάργυροι (Δημήτρης Καλύκας): Χανιώτης, Μπιζανιάρης  (58΄Γκουντούνας), Κατσίβελας (60΄Λαθούρης), Ανδρέου, Πιπίνης, Μαυροματάκης, Σταύρου (64΄Κατσάρας), Τουλοβασίλης, Σεχολάρι, Μπαλατσούρας (79΄Λάλα), Μπέκος.