Θησέας-Αργοναύτης 2-4 γκολ και θέαμα.(ΒΙΝΤΕΟ -ΦΩΤΟ)

Μεγάλη νίκη πήρε ο Αργοναύτης μέσα στην έδρα του Θησέα αποδίδοντας και η δυο ομάδες θεαματικό ποδόσφαιρο με την μπάλα να είναι πανό κάτω.

Την αυλαία στα γκολ ξεκίνησε ο Θησέας με τον Γκούμα στο 6 λεπτό να ανοίγει το σκορ.
Στο 31 ο Ρακιτζης ισοφάρισε με κεφαλιά για τον Αργοναύτη .

Ο Μπαζαρ στο 37 έκανε το 1-2  ο ίδιος παίκτης στο 43 έκανε το σκορ 1-3 και έκλισε το ημίχρονο.

Με την έναρξη του δευτέρου ημίχρονου και με αλλαγή βάζοντας τον Χυτήρη μέσα κατάφερε να σκοράρει και να γινεί το σκορ 2-3.

Στο 76 λεπτό ο Θεμελάκης έκανε το 2-4 που βρήκε νικητή τον αργοναύτη και να παίρνει του τρις βαθμούς και μεγάλη βαθμολογική ανάσα

Οι νικητές είχαν και δοκάρι με τον Σταματούκο(73′).

Διαιτητές ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΤΕΣΣΗΣ Δ., ΜΠΙΤΖΙΚΗΣ Χ.

Παρατηρητής Αγώνα: ΜΑΡΟΥΛΗ .

ΘΗΣΕΑΣ ΠΕΤΡΟΣ ΚΟΣΚΙΝΑΣ : Γιαννακουδάκης, Κουτσογούλας(74′ Χαιρέτας Χ.), Κουκουβίνος, Κουτσονικόλας, Αναγνώστου, Μάγκος(62′ Τασούλης), Γκιάτα(46′ Πολυχρονάκης), Παρεμουζιάν Χ., Γκούμας, Κοζανίτης(74′ Μουστάκης), Μητσάκος(46′ Χυτήρης).

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΞΥΠΟΛΙΤΑΣ : Φουστέρης, Σιγάλας Σ., Σταματούκος, Ρακιτζής(72′ λ.τρ. Λαλαΐτης Ε.), Λαλαΐτης Ν., Ορφανός(69′ Λιάρος), Σιγάλας Ε.(57′ λ.τρ. Βαρτζόκας), Τέτα, Θεμελάκης, Μπαζάρ, Λογαράς.