Συντριβή για την Κ19 του Ολυμπιακού!

Τη βαριά ήττα με 6-0 από τη Μπάγερν Μονάχου γνώρισαν οι Νέοι του Ολυμπιακού στη Γερμανία, για τη αγωνιστική της Youth League.

Οι Πειραιώτες στάθηκαν αρκετά καλά στο μεγαλύτερο κομμάτι του πρώτου ημιχρόνου, με τη Μπάγερν όμως να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Τίλμαν στο 43′.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, ο Μπέλιτς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη στο 47, κάτι το οποίο είχε ως συνέπεια να αρχίσει ο μεγάλος κατήφορος του Ολυμπιακού.

Αρχικά, ο Μέιερ έκανε το 2-0 με πέναλτι, αμέσως μετά την αποβολή του Μπέλιτς, έπειτα πάλι ο Μέιερ με πέναλτι στο 72‘ έκανε το 3-0, ο Γιόχανσον πρόσθεσε κι αυτός το όνομά του στη λίστα των σκόρερς στο 77′ και 78′ αντίστοιχα, ενώ ο Τίλμαν με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 81′ διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου,ο Ερυθρός Αστέρας επικράτησε της Τότεναμ με 2-0.

Ολυμπιακός (Αντώνης Νικοπολίδης): Τζολάκης, Ντουμάνης, Βοσκούδης, Γκοτζαμανίδης Μαρτίνης, Μπέλιτς, Νεοφυτίδης, Νικόλης, Φέκκας, Βοϊλης και Τσέλιος

Μπάγερν (Ντάνι Σβάρτζ): Σνέλερ, Κεχλ, Αρέϊ, Ντάνιλουτς, Βάιντνερ, Ρέιν, Στίλερ, Μπόοθ, Μέιερ, Τίλμαν, Γκούνθερ.