Δεν άντεξε το Μοσχάτο τη θύελλα του Καραβά

Ο ΑΟ Καραβάς κέρδισε εύκολα την ΑΕ Μοσχάτου με εντυπωσιακό 6-0 σε έναν αγώνα που παρέδωσε θέαμα και γκολ.

Οι ποδοσφαιριστές του Μαργαρίτη Χατζηαλέξη έδειξαν αποφασιστικότητα και απόδοση από την αρχή του αγώνα. Ο Ηλιάδης άνοιξε το σκορ ήδη στο 1ο λεπτό, ενώ ο Επιτροπάκης πρόσθεσε δύο γκολ στα 45ο και 62ο λεπτό αντίστοιχα. Ο Τηλιγάδας πρόσθεσε το τέταρτο γκολ στο 50ο λεπτό, ενώ ο Δανασής στο 69ο και ο Παυλίδης στο 81ο διαμόρφωσαν το τελικό 6-0 υπέρ της ομάδας τους.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια, ένα στο 39ο λεπτό με τον Ζώτο και ένα στο 78ο λεπτό με τον Ηλιάδη, δείχνοντας πως η αντίπαλος ομάδα είχε στιγμές προσπάθειας αλλά χωρίς επιτυχία.

Το ματς διευθύνθηκε από τον διαιτητή Αλατσάκη, ο οποίος διασφάλισε την ομαλή διεξαγωγή του αγώνα.

ΑΟ Καραβάς: Μπαντίκος, Γκούμας, Κωστόπουλος(55’Ιωακειμίδης), Πηγουνάκης(66’ Παπαγελλής), Τηλιγάδας, Αγγελόπουλος, Επιτροπάκης(71’ Αναγνώστου), Παπανικολάου, Δανασής(71’ Μουλάς), Ηλιάδης, Ζώτο(55’ Παυλίδης).

ΑΕ Μοσχάτου: Μακρής, Μουλάς, Κούρτης, Σιγάλας, Μωραΐτης, Τύρπος, Γριμάνης, Ευσταθόπουλος, Τουλούπης, Θεοδοσίου(46′ Κάρλος), Τομπουλίδης(67′ Tarja).