Συνεχίζει το αήττητο σερί του ο Εθνικός Πειραιά

Ο Εθνικός συνεχίζει να κυριαρχεί στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, προσθέτοντας μία ακόμη εντυπωσιακή νίκη στο ενεργητικό του. Στο γήπεδο του Μοσχάτου, αντιμετώπισε την Αγία Παρασκευή και επικράτησε με 3-0, ενθουσιάζοντας το κοινό που γέμισε την κερκίδα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε δυναμικά, με την ομάδα του Εθνικού να προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρίες. Στο 12ο λεπτό, ο Δακτυλίδης προσπάθησε μια σέντρα-σουτ, αλλά η μπάλα σκάρωσε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 25ο λεπτό, οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με ένα μαεστρικό χτύπημα φάουλ από τον Μακρυγιάννη (1-0). Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν πριν την ανάπαυλα, αλλά ο τερματοφύλακας του Εθνικού, Κούμπουλα, απέκρουσε μια κεφαλιά του Κοντοέ, ενώ ο Κατίδης απέτυχε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Το Εθνικός διπλασίασε το προβάδισμά του στο 67ο λεπτό, μετά από μια εκπληκτική ασίστ του Κυριαζή στον Σεκούμπα, ο οποίος με πλασέ σημείωσε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 88ο λεπτό, με τον Ντινιωτάκη να πραγματοποιεί προσωπική ενέργεια και να σουτάρει επιτυχώς.

Με αυτή τη νίκη, ο Εθνικός συνεχίζει να είναι στην κορυφή του πίνακα και παραμένει αήττητος μετά από οκτώ αγωνιστικές, ενώ η Αγία Παρασκευή θα πρέπει να αναζητήσει τρόπους για τη βελτίωση της απόδοσής της.

Διαιτητές: Λάμπρου (Δυτ. Αττικής), Αρέστης (Πέλλας)-Δεμερτζής (Δυτ. Αττικής)

Εθνικός Πειραιά (Βαγγέλης Χαντές): Κούμπουλα, Πλουμάτος, Ζωγραφάκης, Θεοδώρου, Χρούστινετς, Μαλάι, Βαλαβανόπουλος (60′ Σεκούμπα), Τσιάβος (60′ Πολύζος), Γεωργούσης (46′ Ντινιωτάκης), Μακρυγιάννης (75′ Κατσόγιαννης), Αντωνίου (68′ Κυριαζής)

Αγία Παρασκευη (Μίλτος Γκόφας): Αραμπατζής, Αυλωνίτης, Πάκος, Κοντοές, Κόρτσταμ, Μυτάκης (46′ Λαμπρίδης), Δακτυλίδης, Κατίδης, Μούζος (70′ Πρίφτη), Δημητρίου (70′ Δημητρούλας), Κουτσουπιάς (65′ Καραγιάννης).