Στο 1-1 έμειναν Ατρόμητος και Λαμία στο Περιστέρι.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το τελευταίο φιλικό προετοιμασίας των δύο ομάδων πριν την έναρξη της Superleague 1.

Ατρόμητος και Λαμία αναμετρήθηκαν σε φιλικό αγώνα στο «Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου». Με την έναρξη του πρωταθλήματος να καθυστερεί, η διεξαγωγή μιας ακόμα αναμέτρησης προετοιμασίας ήταν επιβεβλημένη. Οι δύο προπονητές δοκίμασαν αρκετούς παίκτες με στόχο να βγάλουν ακόμα περισσότερα συμπεράσματα ενόψει των επίσημων αγώνων.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ατρόμητος είχε τον έλεγχο του αγώνα και την κατοχή της μπάλας. Η ομάδα του Άνχελ Λόπεθ δημιούργησε και κάποιες ευκαιρίες χωρίς να καταφέρει να σκοράρει. Στο δεύτερο μισό η εικόνα άλλαξε με την Λαμία να απειλεί και εν τέλει να σκοράρει χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μανούσου στο 49΄. Οκτώ λεπτά αργότερα οι περιστεριώτες απάντησαν με τον Μουνίθ για το 1-1. Στη συνέχεια έγιναν αρκετές αλλαγές με συνέπεια να πέσει ο ρυθμός του αγώνα.

Ο Ατρόμητος δημιούργησε κάποιες ακόμη ευκαιρίες για να πάρει την πρώτη του νίκη στα φιλικά προετοιμασίας αλλά δεν τα κατάφερε. Πλέον οι δύο ομάδες επικεντρώνονται στην πολυσυζητημένη έναρξη της Superleague.