Πυθαγόρας Κοντακαιΐκων-Αίας Σαλαμίνας 0-6: Περίπατος

Με πολύ εμφατικό τρόπο επέστρεψε ο Αίας Σαλαμίνας στα τρίποντα, επικρατώντας εκτός έδρας του Πυθαγόρα με το ευρύ 0-6 για την 6η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Βαγγέλη Λαϊβερά κατάφερε να πάρει τα ηνία του αγώνα μόλις στο 4′ με τον Πάβλιτς για να έρθει ο Τσέργας στο 37ο λεπτό να κάνει το 0-2.

Τη σκυτάλη στο σκοράρισμα την πήρε πάλι ο Πάβλιτς στο 42ο λεπτό, καθαρίζοντας την υπόθεση νίκη από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αίας κατάφερε να σκοράρει άλλες τρεις φορές, πρώτα με τον Τσέργα στο 50ο λεπτό, ο οποίος κι αυτός σημείωσε το δεύτερο γκολ του στην αναμέτρηση. Τα υπόλοιπα δύο τέρματα σημειώθηκαν από τον Τσαγκάρη, το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας, στο 83ο και 85ο λεπτό αντίστοιχα.

Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι παίζουν ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι την επόμενη αγωνιστική κόντρα στον δεύτερο Αστέρα Βάρης εντός έδρας, έχασαν και πέναλτι με τον Μπίσσα στο 56ο λεπτό.

Από την άλλη οι γηπεδούχοι, οι οποίοι παραμένουν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με μόλις 2 βαθμούς, αντιμετωπίζουν εκτός έδρας τον Καραβά.

Πυθαγόρας (Σταμάτης Κουλούρης): Μαρμαράς, Σαπουνάς, Χατζηανδρέου, Πουρλιδάλης, Δριτσάκης (54’ Πλατίγκος), Ιωαννίδης, Τσιομπάι (76’ Τσερβενάκου), Μπρένγκα, Κατσίκας (54’ Κουφογιάννης), Κάρσας, Κοκκινάκης (76’ Σεχάι).

Αίας Σαλαμίνας (Βαγγέλης Λαϊβεράς): Βουτσινάς, Χαλούλος(71’ Ρεσβάνης), Λιάτος, Μπιμάι, Σαλταμάρας, Τσέργας, Σπέτσι (56’ Στεργίου), Ζώτο(68’ Μπρούσος), Μπίσα (70’ Σταφσουλάι), Πινέιρο, Πάβλιτς(56’ Τσαγκάρης).