Πρώτος ο Ολυμπιακός στην βαθμολογία του πρωταθλήματος

Μπορεί ο Ολυμπιακός το Σάββατο να μην κατάφερε να πάρει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στην Ξάνθη,

Όμως παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας της Souper League μετά την ισοπαλία του ΠΑΟΚ στην Τούμπα με τον Παναθηναϊκό 2-2[sc name=”BITROS”]

Πιο συγκεκριμένα, οι Πειραιώτες μετά και την 9η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος βρίσκονται στους 23 βαθμούς, με τον ΠΑΟΚ να βρίσκεται στους 21 και την ΑΕΚ στους 17. Με άλλα λόγια ο Θρύλος βρίσκεται στο +2 από τον ΠΑΟΚ και στο +6 από την ΑΕΚ μετά από τις πρώτες 9 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα.

Και όλα αυτά, την ώρα που όλοι βλέπουν τη δουλειά που κάνει η «εξυγίανση», εις βάρος του Ολυμπιακού, αλλά και υπέρ του ΠΑΟΚ…

Με το γκολ της ισοφάρισης του ΠΑΟΚ να μπαίνει στο 101’, με εκτέλεση πέναλτι, με τον Τζήλο να… αγχώνεται από το VAR και να φωνάζει τον Βίντσιτς να δει για αρκετά λεπτά τη φάση.

Σε μία φάση, όπου ο Σφιντέρσκι έχει κάνει επιθετικό φάουλ πάνω στον Κουρμπέλη, με το ματς να έπρεπε να έχει λήξει, αφού η φάση έγινε στο 90+7’, την ώρα που είχαν δοθεί 5 λεπτά καθυστερήσεις