Πρώτη νίκη για το Κερατσίνι, 3-1 τον Πυθαγόρα

Την πρώτη του νίκη για φέτος πανηγύρισε το Κερατσίνι, το οποίο επικράτησε στο Σχιστό με 3-1 του Πυθαγόρα Κοντακαιΐκων στο τελευταίο παιχνίδι του 8ου ομίλου της Γ’Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν αρκετά καλά στο πρώτο μέρος, παίρνοντας μάλιστα και προβάδισμα στο σκορ με τον Μπρέγκνα στο 39′.

Το Κερατσίνι όμως κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο. Αρχικά ο Στρίγγας στο 44ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1, ενώ ο Λένγκα έκανε το 2-1 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Το τελικό 3-1 έγινε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μιχάλα στο 89ο λεπτό, μετά από ανατροπή που παραχώρησε ο Χατζηανδρέου.

Επόμενο παιχνίδι για το Κερατσίνι είναι κόντρα στον Καραβά εκτός έδρας, ενώ ο Πυθαγόρας αντιμετωπίζει την Μικρασιατική στη Σάμο. Και οι δύο ομάδες δεν έχουν πάρει κάποιον βαθμό ακόμα.

ΑΠΟ Κερτασίνι (Μηνάς Χατζηαντωνίου) Κούμπουλα, Ροκάκης (55′ Σπανός), Γκουριώτης, Κανταράς (66′ Σπανός ), Καιακούδας, Αγγελάκης, Ροκάκης (56′ Καρδάμης), Μέλλης, Μπάτσι (46′ Κουρκούτης), Λένγκα, Στρίγγας (79′ Νικολέτος), Μιχαλάς.

Πυθαγόρας Κοντακαιΐκων: Μαρμαράς, Κυριαζής (59′ Σαράντου), Κάνδυλας, Τσομπάι (81′ Σεχάι), Καρσάς, Μπρέγνκα, Βελάνης (59′ Τσερβανάκου), Σαπουνάς (88′ Χατζηανδρέου), Αμυρσνώνης, Τζιώτης, Ιωαννίδης.