Πρώτη νίκη για τα τρομερά μωρά της Καστέλλας, 3-1 τον Αστέρα Κερατσινίου

Σπουδαία νίκη με ανατροπή πέτυχε ο ΑΟ Καστέλλας, καθώς επιβλήθηκε του Αστέρα Κερατσινίου με 3-1.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 19ο λεπτό με κοντινό σουτ του Κουκουνάκη, με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 0-1.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι (που είχαν στην 18αδα τους 11 ποδοσφαιριστές από 18 ετών και κάτω) πήραν τα ηνία της αναμέτρησης και έφτασαν στην νίκη, χάρη στα δυο γκολ του Βάϊλα (60’, 75’) και ένα του Ρετζέπι (66’).

Ο ΑΟ Καστέλλας που πανηγύρισε την πρώτη του νίκη, ύστερα από καιρό, έφτασε τους τρεις βαθμούς και την ερχόμενη Δευτέρα θα κοντραριστεί, εκτός έδρας, με τον Ηρακλή Νίκαιας.

Ο Αστέρας Κερατσινίου έμεινε χωρίς νίκη μετά από δυο αγώνες, θα φιλοξενήσει την προσεχή Τετάρτη τον Περαμαϊκό, σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την δεύτερη αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ Ε.Π.Σ.Π.

Α.Ο. Καστέλλας: Ντάλλας, Παπαθέου (73’ Κλίνης), Δημόπουλος, Χρυσάκης, Καλλυβωκάς, Ρετζέπι, Βάϊλας (86’ Σιδέρης Μ.) , Μανώλης, Καγιάς(88’ Βασιλειάδης), Σιδέρης Ι., Βούρτσης

Αστερας Κερατσινίου: Γουσγουνέλης, Μιχαλακάκος, Κυπριώτης (74’ Τούντας (82’ Τσούλι)), Βασιλικός (74’ Παπαδάκης), Δεσύλλας, Κουνέλης (74’ Μακαρονάς), Χότζα, Κουκουνάκης, Μαργαντίνης, Νικολακάκος (65’ Ποζιόπουλος), Καφεντζής