Πρώτη ήττα για τη Καλλιθέα!

Μεγάλη νίκη πέτυχε το Κερατσίνι, επικρατώντας στην έδρα του της Καλλιθέας με 2-1 για την αγωνιστική της Γ’Εθνικής, υποχρεώνοντας την ομάδα του Νίκου Παντελή στη πρώτη της ήττα, παραμένοντας όμως στη κορυφή της βαθμολογίας με 19 βαθμούς, 2 βαθμούς πάνω από το Μοσχάτο και τη Θύελλα Καμαρίου.

Το Κερατσίνι κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με γκολ από τα αποδυτήρια.

Στο 3ο μόλις λεπτό, έπειτα από σέντρα, ο Ντυρμίσι, ο οποίος πήρε τη μπάλα ανενόχλητος στην περιοχή της Καλλιθέας, έκανε το σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λαδά, βάζοντας από πολύ νωρίς την ομάδα του σε θέση οδηγού.

Η ομάδα του Πειραιά κατάφερε να κάνει 2 τα τέρματά της στο 59ο λεπτό με πλασέ του Ελέζι, υστέρα από αντεπίθεση που εκδηλώθηκε από την ομάδα του Κερατσινίου.

Η Καλλιθέα όμως, δεν το έβαλε κάτω και κατάφερε να μειώσει με σκόρερ τον Παπαγγελή στο 72′, μετά από σέντρα του Βασιλειάδη, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Μετά τη μείωση του σκορ, η Καλλιθέα έγινε πιο επικίνδυνη, προσπαθώντας να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας, δίχως όμως επιτυχία.

Μάλιστα, η Καλλιθέα φωνάζει για μία αμφισβητούμενη φάση πέναλτι που δεν της δόθηκε στο 89ο λεπτό, όταν μετά από σουτ που έγινε, ο Κομπύλλας απέκρουσε ασθενώς τη μπάλα, με τον Στούπη να τσιμπάει τη μπάλα και τον τερματοφύλακα του Κερατσινίου να τον ανατρέπει.Όμως, ο διαιτητής της αναμέτρησης δεν έδωσε κάτι το επιλήψιμο.

Κερατσίνι: (Θεόφιλος Καλύβας) Κουμπύλλα, Σφυρογιαννάκης (91΄ Γκουριώτης), Μηλιώτης, Αγγελάκης, Βάττης, Χατζησοφρωνίου (75΄ Τριμπόνιας), Ντυρμίσι (73΄ Στρίγγας), Χαρίτος, Ελέζι, Σκεντεράι (81΄ Ροκάι) και Καρέλης.

Καλλιθέα: (Νίκος Παντέλης) Λαδάς, Βιδάλης, Παπαγγελής, Κρητικός (46΄ Μπέλης), Καλύβας, Ντρούγκας (46΄ Μουρελάτος), Καλτσάς, Στούπης, Κώστας, Μακρυγιάννης (70΄ Γκρόσιος) και Βασιλειάδης (77΄ Βελέτης).