Πρόκριση στον Τελικό για την (Κ-16) της Mικρασιατικής . (photo video)

Τα παιδιά του Κώστα Γεωργιάδη παρά την μεγάλη κρισιμότητα του παιχνιδιού κατάφεραν σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού να επιβάλουν τον «ρυθμό »τους παίζοντας και ταυτόχρονα ένα πολύ ωραίο ποδόσφαιρο συνεργασιών και κατοχής μπάλας.

Οι παίκτες  από την αρχή του παιχνιδιού κατάφεραν να επιβάλουν τον «ρυθμό» τους και βρέθηκαν νωρίς μπροστά στο σκορ ύστερα από γκολ του Καλόγηρου.

Στην συνέχεια του παιχνιδιού ο Τσιούγκος ύστερα από ωραία ενέργεια πραγματοποίησε το 2-0 στέλνοντας την ομάδα μας στο ημίχρονο μπροστά στο σκορ.

H ομάδα του Μάκη Σαμιώτη προσπάθησε να βαστάξει την ισορροπία στο πρώτο ημίχρονο αλλά τα δύο αμυντικά λάθη της άμυνας χωρίς να φέρει ευθύνη ο τερματοφύλακας στοίχισε στην ομάδα και έχασε την πρόκριση

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μικρασιατικός και με την αποβολή του παίκτη του Φωστήρα και την αριθμητική υπεροχή την οποία είχε κατάφερε να δημιουργήσει αρκετές φάσεις και προς το τέλος του παιχνιδιού ο Κυρυλίδης με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε τον τελικό σκορ στο 3-0 φέρνοντας την ομάδα  στον τελικό.

Ήταν μια δίκαιη νίκη απέναντι σε μια ιστορική ομάδα όπως ο Φωστήρας και σε μια πολύ καλή Ακαδημία που αξίζουν και σε αυτή και στους προπονητές της πολλά συγχαρητήρια..

Συγχαρητήρια σε όλους για αυτή την μεγάλη επιτυχία και διάκριση για τον σύλλογο της Mικρασιατικής!!