Πράσινος: ”Τα παιδιά κάνουν φανταστική προσπάθεια, φαίνεται στα χαμόγελα τους”

Μισή ώρα υπόθεση ήταν το παιχνίδι στο Πέραμα για τον ΑΟ Κορυδαλλού, καθώς θα κάνει καλές γιορτές όντας στην κορυφή !!

Η ομάδα του Μανώλη Πράσινου, επικράτησε με το ευρύ 0-5 του Ολυμπιακού Περάματος, φτάνοντας στους 26 βαθμούς, εκμεταλλεύοντας την ήττα των Φιλάθλων απο την Ενωση Ρέντη με την οποία συγκατοικεί στο ρετιρέ του 1ου ομίλου της Β’ κατηγορίας μετά απο 11 αγώνες.

Στο πρώτο μισάωρο οι φιλοξενούμενοι ήταν ήδη μπροστά με δυο γκολ διαφορά, με τον Ούγκρη στο 8′ να ανοίγει το σκορ και τον Δερμετζόγλου στο 27′.

Πριν κλείσει το ημίχρονο ο ΑΟΚ, έβαλε και τρίτο γκολ με τον Χαραλάμπους στο 44′, και έτσι τελείωσε και τυπικά την υπόθεση νίκη.

Ο Αγγειάδης στο 51ο λεπτό και ο Σαραντέας δυο λεπτά αργότερα, έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο την μεγάλη αυτή νίκη.

Ο κ.Πράσινος, μετά την λήξη του αγώνα, τόνισε οτι η εξαιρετική λειτουργία της άμυνας του αλλά και της επίθεσης του, έχει φέρει την ομάδα του εως εδώ:

”Χαιρόμαστε που κλείνουμε την χρονιά ως άτυποι πρωταθλητές χειμώνα.

Θεωρώ πως δίκαια είμαστε στην πρώτη θέση πλέον αφού έχουμε σταθερή πορεία και σοβαρότητα σε όλα τα παιχνίδια.

Έχουμε την καλύτερη άμυνα με 5 γκολ παθητικό και την καλύτερη επίθεση με 31 γκολ σε 11 αγώνες.

Τα παιδιά κάνουν φανταστική προσπάθεια όχι μόνο στους αγώνες αλλά και στις προπονήσεις και αυτο φαίνεται στα χαμόγελα τους.

Τώρα στην διακοπή για τις γιορτές έχουμε προγραμματίσει ήδη δύο δυνατά φιλικά και να προετοιμαστούμε για την δύσκολη συνέχεια”.