Πράσινος: ”Σταθερά ανοδική η πορεία μας”

Στους έξι ανέμους σκόρπισε ο ΑΟ Κορυδαλλού τον ΑΟ Πειραιά, συντρίβοντας τον με 6-0 για την 10η στροφή του Πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας, παραμένοντας στην 2η θέση , έχοντας μάλιστα και την καλύτερη άμυνα του ομίλου μαζί με τους πρωτοπόρους Φιλάθλους, με πέντε γκολ παθητικό.

Την υπόθεση νίκη καθάρισε νωρίς η γηπεδούχος ομάδα με τον Χαραλάμπους να σκοράρει δις στο 11′ και στο 16′.

Η ορμή του ΑΟΚ δεν σταμάτησε εκεί αφού οι Μακρής και Λεκάκης με άλλα δυο γκολ, στο 25′ και στο 27′, έκαναν στο 4-0.

Ο Σαραντέας με άλλα δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο (75′ και 77′), έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο την αναμέτρηση για την ομάδα του Μ.Πράσινου.

Αναλυτικά όσα μας είπε ο έμπειρος τεχνικός:

”Σταθερά ανοδική η πορεία μας.

Η ομάδα σήμερα έπαιξε όμορφο ποδόσφαιρο και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες διαβάζοντας πανέξυπνα το παιχνίδι και την πίεση των αντιπάλων που επέλεξαν να ανεβάσουν την άμυνα τους πολύ ψηλά και έτσι σημειώσαμε δύο γρήγορα γκολ.

Το 1ο ημίχρονο τελείωσε με το σκορ στο 4-0 και έτσι είχαμε τις επιλογές να δοκιμάσουμε κάποια σχήματα, να παίξουν και παιδιά που δεν είχαν πολύ χρόνο συμμετοχής αλλά να ξεκουράσουμε και παίκτες με γεμάτα 90λεπτα.

Παρόλα αυτά ο ρυθμός μας δεν άλλαξε, είχαμε τον έλεγχο και την υπεροχή, και στο 2ο ημίχρονο κάνοντας αρκετές ευκαιρίες και βάζοντας δύο ακόμα όμορφα γκολ.

Είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος γιατί έχουμε κρατήσει το μηδέν στα εφτά από τα δέκα παιχνίδια, έχοντας την καλύτερη άμυνα του ομίλου αλλά και για την ευστοχία και πολυπρόσωπη επιθετική παραγωγική γραμμή μας που έχουμε πετύχει 26 γκολ σε 10 παιχνίδια με 12 διαφορετικούς σκόρερ”.