Πράσινος: ”Είμαι πολύ περήφανος και ικανοποιημένος”

Στην κορυφή του 1ου ομίλου της Β’ Πειραιά, έστω και με ένα παιχνίδι περισσότερο, ανέβηκε ο ΑΟ Κορυδαλλού, που μετά απο ενα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι, επικράτησε στην ανατολή της νέας δεκαετίας του ΑΟΚ Φαλήρου με 3-1, φτάνοντας στους 29 βαθμούς σε 12 αγώνες.

Ο Χαραλάμπους ήταν αυτός που έβαλε μπροστά την ομάδα του Μ.Πράσινου στο 18′, αλλά στο 38ο λεπτό, έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του τερματοφύλακα Κουλούρη.

Ετσι, οι φιλοξενούμενοι αυτόματα είχαν αγωνιστικό πλεονέκτημα, αλλά δεν το εκμεταλεύτηκαν, με τον ΑΟΚ να μην επηρεάζεται.

Ο Σαραντέας στο 73′, έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων κόντρα σε όλα τα προγνωστικά στην ομάδα του Κορυδαλλού, αλλά δέκα λεπτά αργότερα ο Χαιρούλα ξανά έβαλε στο παιχνίδι τους Φαληριώτες.

Τελικά αυτό δεν κράτησε πολύ, με τον Χαραλάμπους στο 89′ να τελειώνει ουσιαστικά την υπόθεση νίκη για την ομάδα κάνοντας το τελικό 3-1.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο τεχνικός των νικητών, Μανώλης Πράσινος:

”Και με 8 παίκτες να μέναμε πάλι θα κερδίζαμε.

Είμαι πολύ περήφανος και ικανοποιημένος από την νίκη της ομάδας.

Παίξαμε με έναν αντίπαλο που η βαθμολογική του θέση δεν αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα γιατί είναι μια ομάδα δυνατή με σωστές γραμμές και με την φιλοσοφία της κόντρα επίθεσης.

Σε όλη την διάρκεια του αγώνα είχαμε τον πλήρη έλεγχο και αρκετές φάσεις.

Αν και προηγηθήκαμε στο 18′ με τον πολύ καλό για ακόμα ένα παιχνίδι Χαραλάμπους, αλλά δυστυχώς η κόκκινη του τερματοφύλακα μας άλλαξε τα σχέδια.

Προσωπική μου άποψη είναι πως έπρεπε να αποβληθούν και οι δύο ποδοσφαιριστές από τον πολύ καλό και σήμερα διαιτητή κύριο Ανθόπουλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε ένα σκληρό παιχνίδι με πολλά φάουλ και τα παιδιά με πάθος και τακτική συγκέντρωση πήραν μια πολύτιμη νίκη για εμάς”.