Πράσινος: ”Eχουμε την υποχρέωση να κερδίζουμε μέχρι τέλους”

Στην έκτη συνεχόμενη τους νίκη, φτάσανε οι Νέοι Δραπετσώνας, οι οποίοι διανύουν πορεία Πρωταθλητισμού τους τελευταίους μήνες, παραμένοντας πάντα γερά μέσα στο παιχνίδι, εισόδου στα πλέι οφ ανόδου, όντας μόλις στο -1 του 1ου ομίλου, κυνηγώντας Νέους Ευγένειας και Αστέρα Νικαίας, 3 αγώνες πριν το τέλος.

Η ομάδα του Μ.Πράσινου, πέρασε ένα εύκολο μεσημέρι στην έδρα του, επικρατώντας εύκολα με 4-0 του Αργοναύτη.

Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 11′ με τον Γιόργκο.

Ο Οστα Χασάν στο δεύτερο ημίχρονο έβαλε άλλα δυο γκολ στο 70′ (πέναλτι) και στο 80′ (πλασέ).

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 87′ ο Μπεκιράι, ύστερα απο πάσα του Χασάν, που απο εκτελεστής έγινε δημιουργός του τέρματος αυτού.

Ο Μανώλης Πράσινος, τονίζει οτι η ομάδα του έχει μάθει πια πως να παίρνει τα αποτελέσματα, και το πόσο απαλλαγμένη απο το άγχος είναι:

”Προσθέσαμε άλλη μια νίκη που μπορεί να αποδειχθεί πολύτιμη.

Μπορεί να μην είναι στα χέρια μας η είσοδος στα πλέι οφ, αλλά εμείς έχουμε την υποχρέωση να κερδίζουμε μέχρι το τέλος.

Εχουμε μάθει πια να κερδίζουμε, γιατί στην αρχή της σεζόν δυσκολευόμασταν πολύ.