Πράσινος: ”Bγήκαμε ζωντανοί απο τον λάκο των Λεόντων”

Την εξαιρετική τους απόδοση τον τελευταίο καιρό επιβεβαίωσαν για ακόμη μια φορά οι Νέοι Δραπετσώνας, που έφτασαν ακόμη πιο κοντά στα πλέι οφ ανόδου στην Α’ Πειραιά, μετά την νίκη που πήρε επι των Λεόντων Καμινίων, εκτός έδρας με 3-2.

Η ομάδα του Μ.Πράσινου εκμετταλεύτηκε την ήττα του Αστέρα Νικαίας και πλησίασε στον έναν πόντο απο τους Νικαιώτες αλλά και απο τους Νέους Ευγένειας, τέσσερα παιχνίδια πριν το τέλος του 1ου ομίλου.

Οι γηπεδούχοι, αιφνιδίασαν πλήρως τους Νέους και άνοιξαν το σκορ με τον Μπούσια στο 12ο λεπτό.

Η ομάδα της Δραπετσώνας, αντέδρασε σωστά και έφερε το παιχνίδι στα ίσια με κεφαλιά του Μούτσα στο 26′.

Πριν οι δυο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια, έγινε και η ανατροπή στο 40′ με τον Τσελεπή, ύστερα απο ωραίο συνδυασμό με τον Γιώργου.

Οι Νέοι δεν πάτησαν φρένο ούτε στις αρχές του ημιχρόνου, και ο Χασάν στο 40΄, άνοιξε την ψαλίδα του σκορ στο 3-1.

Οι Λέοντες το μόνο που κατάφεραν και να ξανά μπουν στο παιχνίδι, ήταν το τέρμα του Ζούβελου στο 57ο λεπτο.

Ο κ.Πράσινος, μίλησε μετά την λήξη του αγώνα:

”Bγήκαμε ζωντανοί απο τον λάκο των Λεόντων στην κυριολεξία.

Δώσαμε δικαιώματα στην αρχή, αλλά μετά καταφέραμε να ισορροπήσουμε το παιχνίδι.

Στο 3-1 πιστέψαμε οτι τελείωσε με αποτέλεσμα να ξαναμπούν οι Λέοντες στο παιχνίδι.

Διαχειριστήκαμε τον χρόνο μας μετά και ευτυχώς δεν απειληθήκαμε στην συνέχεια.

Μπράβο στην διαιτησία του Κωνσταντόπουλου και των βοηθών του.