Πράσινος: ”Αφιερωμένη αυτή η νίκη στην διοίκηση και σε όσους μας πιστεύουν”

Φορτσάτος συνεχίζει την πορεία του στο Πρωτάθλημα της Β’ Πειραιά, με τον ΑΟ Κορυδαλλού να επικρατεί στο ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον Θησέα, με σκορ 2-0.

Η ομάδα του Μανώλη Πράσινου, μετά την ήττα απο τους Φιλάθλους πριν 2 αγωνιστικές, έχει δείξει να συνέρχεται και να συνεχίζει να οδηγάει την κούρσα του 1ου ομίλου.

Ο Δήμος άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό, με τον Διονυσόπουλο στο 35′ με εκτέλεση πέναλτι (φάση που φωνάζουν οι γηπεδούχοι), ενώ έιχαν και άλλες φάσεις να σκοράρουν (αποκορύφωμα το δοκάρι του Καραντινού στο 60′) όπως είχε και ο Θησέας.

Περισσότερα στις δηλώσεις του κ.Πράσινου:

”Αφιερωμένη αυτή η νίκη στην διοίκηση και σε όσους μας πιστεύουν.

Ήταν μια δίκαιη και καθαρή νίκη με 2-0 και είμαστε απόλυτα ευχαριστημένοι με την απόδοση όλων όσων αγωνίστηκαν.

Θα ήταν άδικο να αναφέρουμε διακριθέντες γιατί όλοι έπαιξαν με πάθος και ψυχή ο καθένας στην θέση του.

Είχαμε απόλυτη συγκέντρωση και αγωνιστική πειθαρχία στο πλάνο που προετοιμαζόμασταν στις προπονήσεις όλης της εβδομάδας.

Το παιχνίδι είχε πολύ καλό ρυθμό και σε αυτό βοήθησε και ο διαιτητής που δεν σταματούσε τις φάσεις άσκοπα.

Δώσαμε χώρο στον αντίπαλο και πιέσαμε συγχρονισμένα δημιουργώντας έτσι πολλές υπεραριθμίες με αποτέλεσμα το γρήγορο γκολ στο 12′.

Το δεύτερο γκολ στο 35′ μας έδωσε ψυχολογία και μπήκαμε στα αποδυτήρια με αυτό το σπουδαίο προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ξέραμε ότι ο αντίπαλος θα ρισκάρει όσο περνάει ο χρόνος και θα μπορούσαμε να έχουμε διευρύνει το σκορ με το οριζόντιο δοκάρι του Καραντινού αλλά και με τρία τετ α τετ που είχαμε με τους Σαραντέα, Δήμο και Αγγειάδη.

Τέλος θα ήθελα να πω πως οι τελικές προσπάθειες για γκολ καταμετρούνται όταν η μπάλα κατευθύνεται εντός της εστίας και εμείς είχαμε πολλές περισσότερες”.