Πολύ σκληρός για να πεθάνει ο Περαμαϊκός που νίκησε 1-2 τον Ατρόμητο Πειραιά και ελπίζει στην παραμονή

Σε έναν αγώνα που είχε τεράστια σημασία για την πορεία του στο πρωτάθλημα, ο Περαμαϊκός κατάφερε να κερδίσει με σκορ 1-2 εκτός έδρας τον Ατρόμητο Πειραιά.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 34ο λεπτό με ένα τέρμα του Σταθακόπουλου, ωστόσο η αντίδραση της ομάδας του Βασίλη Σπάθα δεν άργησε να έρθει. Στο 67ο λεπτό, ο Ποσίνκοβιτς ισοφάρισε το σκορ, δίνοντας νέα πνοή στην ομάδα του Περαμαϊκού. Μετά από μια σκληρή μάχη, ο Κουφουδάκης πέτυχε το γκολ της νίκης στο 72ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ σε 1-2 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Ο διαιτητής του αγώνα, Αντωνίου, διασφάλισε την ομαλή διεξαγωγή του ματς, ενώ η νίκη αυτή ανακουφίζει τον Περαμαϊκό και τον φέρνει ένα βήμα πιο κοντά στον στόχο της παραμονής στην κατηγορία.

Ατρόμητος Πειραιά: Βάτζιος, Λέλος, Γεωργίου, Ατσάβες, Ρούστα, Σταθακόπουλος, Αποστόλου, Τσάκα, Μπιλικαϊδης, Κωτσερίδης, Σανσάρογλου.

Περαμαϊκός:  Θεολόγης, Καραγιαννίδης, Λάππας, Veci, Κόκας, Παπαθανασίου, Κουφουδάκης, Φιλιμέγκας(38′ Κοντάκος), Ποσίνκοβιτς, Μαχμουτάι(58′ Καραλής), Παπαδάκης.