Πάβλοβιτς: ”Η άμυνα μας δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα, τίποτα δεν χάθηκε”

Ηττήθηκε και τώρα τρέχει ο Πειραικός στο μεγάλο παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής των πλέι οφ ανόδου, απο τον Ολυμπιακό Περάματος με σκορ 4-1 στο γήπεδο της Χαραυγής.

Ετσι η ομάδα του Θ.Πάβλοβιτς έμεινε στον έναν βαθμό, και οι ερυθρόλευκοι έχουν πια ξεκάθαρο προβάδισμα για την άνοδο, φτάνοντας στους 6 βαθμούς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι Περαματιώτες βρήκαν να προηγούνται στην ανάπαυλα με τέρμα του Λάμπρου Χανιώτη στο 38ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος, οι τυπικά φιλοξενούμενοι, μπήκαν δυνατά και απώλεσαν ανεπανάληπτο τετ-α-τετ , με τον Παυλίδη.

Το 2-0 έγινε αμέσως μετά και συγκεκριμένα στο 53′ με δράστη πάλι τον Χανιώτη.

Η ομάδα του Πειραικού δεν τα παράτησε και ξαναμπήκε στο παιχνίδι με τον Λούπο στο 65′, αλλά μερικά λεπτά μετά ο αειθαλής φορ έφτασε σε χατ-τρικ κάνοντας το 3-1, ύστερα απο αδράνεια της άμυνας, που η αλήθεια είναι οτι βρέθηκε σε κακή μέρα.

Ο Κρίστο ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό σκορ.