Πάβλοβιτς: ”Δεν υπάρχει χρόνος για δάκρυα”

Εξαιρετικό παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο της Χαραυγής, για το Πρωτάθλημα της Β’ Πειραιά, μεταξύ των Νέων Ευγενείας και του Πειραϊκού, για την 20η αγωνιστική του Πρωταθλήματος.
Το ”Αγγλικό” 5-3  υπέρ των γηπεδούχων τα λέει όλα, με την ομάδα του Πειραικού (που μέχρι τα μισά της χρονιάς είχε γνωρίσει μόλις μια ήττα), να μπαίνει σε περιπέτειες όσον αφορά ενα καλό πλασάρισμα στα πλέι οφ ανόδου.

Οι Νέοι μόλις στο 10′ μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Μπέκα, με τους φιλοξενούμενους να απαντάνε μερικά λεπτά αργότερα με τον Παφίλη,

Στις αρχές του β’ ημιχρόνου το παιχνίδι έγινε ροντέο, με τους πράσινους να ξανά παίρνουν το προβάδισμα με τον Σκουλουδάκη.

Δεν πέρασαν δυο λεπτά, και ο Πειραϊκός δεν τα παράτησε αφού κέρδισε πέναλτι, με τον Κουτλή να ευστοχεί απο τα έντεκα βήματα για το 2-2.

Φυσικά τίποτα δεν είχε τελειώσει, με τον Σκουλουδάκη να πετυχαίνει το δεύτερο του τέρμα μέσα σε οχτώ λεπτά, και να φτάνει στο 3-2.

Στο 70′ ο Κωνσταντίνου, άνοιξε την ψαλίδα του σκορ για την ομάδα της Δραπετσώνας για το 4-2, με τον Τραμουντάνα στις καθυστερήσεις να δίνει την χαριστική βολή στην ομάδα του Θ.Πάβλοβιτς, κάνοντας το 5-2.

Το μόνο που κατάφερε ο σύλλογος του Πειραιά ήταν να μειώσει στο τελικό 5-3 με σκόρερ τον Λούπο.

Αξίζει να αναφέρουμε οτι οι νικητές είχαν άλλα τέσσερα δοκάρια με τους Κουρπά 24’,60’, Σκουλουδάκη 40’, Νταούτι 78’.

Αναλυτικά τα όσα μας είπε μετά το παιχνίδι ο τεχνικός των ηττημένων, Θανάσης Πάβλοβιτς:

”Εγινε ένα εκπληκτικό παιχνίδι με τις 2 ομάδες να χορταίνουν με θέαμα τον κόσμο που ήρθε να το παρακολουθήσει.

Οσον αφορά εμάς ήμασταν σε πολύ άσχημη μέρα στην αμυντική μας λειτουργία.

Κάναμε πολλά λάθη και ατομικά τα οποία μας κόστισαν.