ΠΑΟ Ρουφ-Παναρκαδικός 2-0: Πρώτο τρίποντο για την Αούστρια

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο ΠΑΟ Ρουφ πήρε την πρώτη του νίκη για τη νέα σεζόν απέναντι στον Παναρκαδικό με 2-0 στην πρεμιέρα του 7ου ομίλου της Γ’Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-0 με σουτ από τον Νταουτάι στο 38ο λεπτό. Ο Παναρκαδικός είχε κι αυτός τις δικές του στιγμές να σκοράρει, με σπουδαιότερη αυτή του Γεωργόπουλου λίγο μετά το γκολ του Νταουτάι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟ Ρουφ ”κλείδωσε” το τρίποντο με σουτ του Μπέρτζου στο 88ο λεπτό της συνάντησης.

ΠΑΟ Ρουφ (Γιάννης Σιλεβίστας): Κουνάδης, Βενάρδος, Καρέλης, Ανδρίκος, Μπέρτζος, Μπένας, Σαχσανίδης (65′ Μάντζιος), Παληγεώργος (8′ λ.τρ. Τύρπος), Τσιάβος (83′ Γεωργουδάκης), Τσαφταρίδης (65′ Πιέτρι) Νταουται (83′ Νιτσάκης).

Παναρκαδικός (Βαγγέλης Ντίσιος): Λαμπρόπουλος, Δαύρος, Σωτηρόπουλος, Τσέκος, Νάνος, Κοντογιαννόπουλος (61′ Λυμπερόπουλος Δ.), Τσιώλης, Στρέμπας, Γεωργόπουλος (83′ Ντίνας), Λυμπερόπουλος Ν (83′ Νικόλαρος), Τόλιος (81′ Παπαλάμπρου), Ντίνε.