Πανελευσινιακός-Κερατσίνι 3-0: Επέστρεψε… ορεξάτος! (vid)

Παρά τα κρούσματα κορωνοϊού που υπήρχαν στην ομάδα του Πανελευσινιακού την προηγούμενη αγωνιστική με αποτέλεσμα να αναβληθεί το παιχνίδι κόντρα στον Αστέρα Βάρης, η ομάδα του Θεόφιλου Καλύβα κατάφερε να πάρει τη νίκη στην επιστροφή της στις αγωνιστικές υποχρεώσεις. Αντίπαλος το Κερατσίνι το οποίο κέρδισε με 3-0 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Το παιχνίδι διεξήχθη την Κυριακή 18/4 στο γήπεδο της Ελευσίνας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 17ο λεπτό με πλασέ από τον Δουκάκη, έπειτα από αδράνεια της άμυνας του Κερατσινίου.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να μην είναι σωστοί στα αμυντικά τους καθήκοντα ούτε στην επανάληψη, με συνέπεια να δεχθούν και δεύτερο τέρμα στο 53′. Ο Μακρίδης έβγαλε την κάθετη προς τον Μπουρτένη ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να επεκτείνει το προβάδισμα στα δύο τέρματα.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 83ο λεπτό. Ο Κακοσίμος κέρδισε με ωραία προσποίηση το πέναλτι από τον Μουσκάι με τον Λάμπρου να στέλνει από την άλλη πλευρά τον Καρνέση, δίνοντας έτσι τη δεύτερη νίκη στην ομάδα του για φέτος.

Πανελευσινιακός (Θεόφιλος Καλύβας): Παλιγγίνης, Μιχαήλος, Λογοθέτης, Παναγιωτόπουλος, Λάμπρου, Μπλάνκο, Δουκάκης, Τούσης(65΄Φοφανά), Μπουρτένης(75′ Γουβαλάρης), Μακρίδης(89′ Σεμερτζάκης), Κακοσίμος.

Κερατσίνι (Μηνάς Χατζηαντωνίου): Καρνέσης, Κατσίκιας(60′ Κοντάκος), Μιχαλάς, Καρδάμης(60′ Λένγκα), Ροκάκης, Κορνελάτος(46′ Γεωργίου), Σαουλιάς, Καλιακούδας(46′ Μουσκάι), Λύγκος, Μπάτσι(46’Μενδρινός), Κουρκούτης.