Παλικαρίσια ανατροπή από 2-0 σε 4-2 για τον Περαμαϊκό στην Αγία Παρασκευή

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά το ματς και προηγήθηκαν χάρη στα γκολ των Σεφέρι (πλασέ στο 3′) και Μούζου (σουτ στο 15′). Ωστόσο, ο Περαμαϊκός αντέδρασε και κυριάρχησε στο υπόλοιπο της αναμέτρησης.

Ο Κουφουδάκης μείωσε στο 22’ με ένα εξαιρετικό σουτ, ενώ ο Κοντάκος ισοφάρισε στο 35′ με πλασέ. Στο 68′, ο ίδιος ανέτρεψε τα δεδομένα του παιχνιδιού με ένα ακόμα καλά τελειωμένο σουτ.

Το κερασάκι στην εμφάνιση αυτή έβαλε ο Λάππας στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων με ένα εντυπωσιακό σουτ, γράφοντας το τελικό 2-4.

Με αυτή τη νίκη, ο Περαμαϊκός διατηρεί ζωντανές τις μαθηματικές ελπίδες του για παραμονή στην κατηγορία.

Αγία Παρασκευή: Αραμπατζής, Δημήτρουλας, Ζάχος (46’ Τσινιάς), Κοντοές, Μυτάκης, Θεοδωρίδης, Κουτσουπιάς (75’ Χρυσανθακόπουλος), Μπουμπουλίμα, Σεφέρι (65’ Αντωνέας), Δημητρίου (65’ Νικολαΐδης), Μούζος (75’ Πλατυκώστας).

Περαμαϊκός: Θεολόγης, Κοντογιάννατος, Μαρίνης, Βέσι, Στεφανής, Παπαθανασίου, Παπαδάκης (72′ Κακάκιος), Κουφουδάκης (83′ Ευθυμιάδης), Φιλιμέγκας (53′ Κόκας), Κοντάκος (72′ Λάππας), Μαχμουτάι.