Ολυμπιακός Βόλου-Ιωνικός 1-1: Τον έσωσε ο Κρητικός!

Ολυμπιακός Βόλου και Ιωνικός αναδείχθηκαν 1-1 στον Βόλο, με την ομάδα της Νίκαιας να παίρνει τον βαθμό της ισοπαλίας στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Η ομάδα του Βόλου κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με τον Πόζογλου στο 55′, δείχνοντας ικανή οτι μπορεί να φρενάρει την αήττητη τον τελευταίο καιρό πορεία του Ιωνικού.

Ο Ιωνικός όμως δεν το έβαλε κάτω και κατάφερε να κάνει το 1-1 στο 89′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κρητικού, έπειτα από ανατροπή του Βλαχομήτρου.

Μάλιστα, ο Ιωνικός ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 ποδοσφαιριστές, λόγω αποβολής του Γκοτσούλια με απευθείας κόκκινη κάρτα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η ομάδα της Νίκαιας παρέμεινε για πέμπτο σερί παιχνίδι χωρίς ήττα, υποχωρώντας όμως στη δεύτερη θέση, 2 βαθμούς πίσω από τα πρώτα Τρίκαλα.

Από την άλλη πλευρά, ο Ολυμπιακός Βόλου βρίσκεται στη μέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς, μαζί με τον Διαγόρα, τον οποίο αντιμετωπίζει την επόμενη αγωνιστική.

Ολυμπιακός Βόλου (Σούλης Παπαδόπουλος): Γιδόπουλος, Γραικός, Μπουτζίκος, Βοσνακίδης, Φαζός, Τσιάρας, Λάσκαρης, Ντούνης (59′ Σκοπελίτης), Κουτσιανικούλης, Τσίτας, Πόζογλου (81′ Κόλα).

Ιωνικός (Δημήτρης Αρναούτης): Κουρεπίνης, Μουστάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Ιωάννου, Φουρλάνος, Γκοτσούλιας, Τιεντσέου, Καλλέργης (58′ Παπατζίκος), Κρητικός, Σμυρλής (58′ Μακρίδης), Μάναλης (67′ Βλαχομήτρος).