Ο Προφήτης Ηλίας πήρε τους τρεις βαθμούς από το Χατζηκυριάκο με σκορ 0-1

Αν μπορούσε να μπει ένας τίτλος για αυτό τόν αγώνα θα ήταν * Έπεσε απ’ τήν Ακρόπολη και βρήκε πορτοφόλι

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν όλο το πρώτο ημίχρονο και μέχρι να μείνουν με δέκα λόγω αποβολής του Τεβζάτζε αλλά οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Διαμαντόπουλου αν και αγωνίστηκαν με εφτά απόντες δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Στό 23´ σουτ τού Τεβζάτζε απέκρουσε ο γκολκίπερ Τρικαμηνάς

Στο 26´ κίτρινη κάρτα για επικίνδυνο παίξιμο στο Τεβζάτζε με υπόδειξη το βοηθού Μπόλλα ενώ είχα φάει κλοτσιά για αυτό αντέδρασε ετσι.

Στο 28´ σουτ δυνατό μακρυνό του Σαμουρίδη απέκρουσε ο γκολκίπερ Τρικαμηνάς 33, εκτέλεση φάουλ του Κριεμάδη σουτ εξ επαφής του Σαμουρίδη μόλις άουτ.

39´ σουτ από πλάγια θέση ο Διακογιάννης πέρασε σύριζα ααπ’ το δοκάρι. 42´ σουτ του Τεβζάτζε από το ύψος της μικρής περιοχής φάση γκολ απέκρουσε πολύ δύσκολα ο Τρικαμηνάς.

Στο 52´σουτ του Τεβζάτζε από πλάγια θέση λίγο άουτ. 55´ αποβολή τού Τεβζάτζε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

73´ η πρώτη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με κεφάλια τού Χαΐδου λίγο άουτ. 75´ σουτ λίγο άουτ τού Μπαλτιμά μετά από ασίστ του Αλιάσι .76´ εκτέλεση φάουλ τού Μαρσί απέκρουσε ο Κιλμπασάνης.

78 κίτρινη κάρτα στο προπονητή των φιλοξενούμενων για κακή συμπεριφορά .79´ ο Διακογιάννης χάνει σίγουρο γκολ μετά από κομπίνα κόρνερ του Μπαλτιμά με το Κριεμάδη.

Στο 87´ εκτέλεση φάουλ τού Οξυνογλου έβγαλε πολύ δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας Κιλμπασάνης.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μαρσί με δυνατό ψυλοκρεμαστο σουτ έκανε τό 0-1 και έληξε ο αγώνας χωρίς να προλάβουν οι ποδοσφαιριστές του Χατζηκυριακείου να κάνουν σεντρα.

Διαιτητές ΛΙΑΤΣΟΣ Γ., ΜΠΟΛΛΑΣ Χ., ΓΚΟΛΕΣ Π.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ .)

Αθλητική Ένωση Χατζηκυριακείου 1953 ( Νίκος Διαμαντόπουλος )´ Κιλμπασάνης, Διακογιάννης, Μαρουσάκης, Τερζής, Παλαιστίδης ( 85´Νίνος λ.τρ ) Μπάλιας ( 60´ Παπαθέου) Τεβζάτζε,Σαμουρίδης, Αλιάσι, Κριεμάδη, Μπαλτιμάς ( 88´ Τομπαΐδης λ .τρ )

ΑΟ Προφήτη Ηλία Τρικαμηνάς, Μαυρέλος , Μηλιός, Φράγκος, Λιάκος ( 82´ Γραμματικός ) Οξύνογλου Σ , Ζαχαρίου , Οξύνογλου Α( 87´Δαλέζιος ) Χαϊδος, Τσολακάκης ( 73´ Μαρσί )Μπούνταλης

Οί ανθρώποι της Αθλητικής Ένωσης Χατζηκυριακείου διαμαρτύρονται για την ανοχή που έδειξε ο Διαιτητής στο σκληρό παιγνίδι των αντιπάλων με συνέπεια να φύγουν 2 ποδοσφαιριστές για το νοσοκομείο ο ένας με έκθεση του γιατρού του αγώνα