Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε με 2-1 του Ιωνικού (Κ19) (ΦΩΤΟ -ΒΙΝΤΕΟ )

Ο ΠΑΣ Γιάννινα, επικράτησε με 2-1  του Ιωνικού, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο “Παντελής Νικολαΐδης”, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Μετά από 3 αγωνιστικές  με Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ ο ΠΑΣ μετράει 2 νίκες (ΠΑΟ-Ιωνικό) και μια ισοπαλία εκτός με τον πρωταθλητή ΠΑΟΚ και βρίσκεται ισόβαθμος με τον ΠΑΟΚ στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία που χάθηκε στο πρώτο ημίχρονο ήταν τριπλή την ίδια φάση αφού τρεις φορές επάνω στη γραμμή οι αμυντικοί του Ιωνικού έδιωξαν τα σουτ των Κύρκου, Πάνου και Ντόντη.

Το γκολ για τον ΠΑΣ ήταν θέμα χρόνου και έτσι στο 40’ ο Μίνα με πλασέ άνοιξε το σκορ, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Τσίρης διπλασίασε τα τέρματα για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιωνικός κατάφερε να μειώσει στο 53’ σε 1-2 με τον Μπονέτι με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.

Ωστόσο ο ΠΑΣ ήταν αυτός που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις ευκαιρίες για να πετύχει και άλλο γκολ όμως οι επιθετικοί του δεν ήταν εύστοχοι στην τελική προσπάθεια.

Στο 73’ ο Ιωνικός έμεινε με δέκα παίκτες αφού αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Γιαλεδάκης.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Νικολάου, Μπίμπα, Λάππας,, Γιαλεδάκης, Αντωνέας, Λόκας, Αλεξανδράκης, Πιέτρης, Γραμμένος, Μπονέτι, Παντελαίος.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Βρακάς, Πήλιος, Ρίζος, Γωγουβίτης, Ντόντης, Τσέλιος (46’ Μπέλλος), Κύρκος (75’ Μαχαιράς), Τσίρης, Μίνα (84’ Μόσχος), Πάνος (64’ Λάμα), Ζώνιος (75’ Φερεντίνος).