Ο Παναθηναϊκός έχασε στο ΟΑΚΑ από τον Άρη 0-1

Ο Μαντσίνι στο 25ο λεπτό ο Άρης πέρασε  από το ΟΑΚΑ απέναντι στον Παναθηναϊκό για την 4η αγωνιστική της Super League.

Ο Άρης  στους 10 βαθμούς στη βαθμολογία με διαφορα απο τους πράσινους που έχουν μόλις ένα βαθμό.

Στο 18′ ο Μαντσίνι με πλασέ πάνω από τα δοκάρια του Διούδη, όμως στο 25’  από ασίστ του Ματίγια πέρασε τον κίπερ των και άνοιξε το σκορ 0-1.

Οι φιλοξενούμενοι στο 35’ έχασαν ακόμα μια καλή ευκαιρία σε σουτ του Γκάμα που απέκρουσε ο Διούδης, ενώ ο Παναθηναϊκός στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους έφτασε κοντά στην ισοφάριση με σου του Βέλεθ αλλά έδιωξε στην γραμμή ο Δεληζήσης.

Οι «πράσινοι» κέρδισαν μέτρα στο δεύτερο μέρος και πίεσαν χάνοντας μερικές μεγάλες ευκαιρίες όπως ο Αϊτόρ στο 67’ που αστόχησε από πολύ κοντά, ενώ στο 78’ ο Χατζηγιοβάνης «σημάδεψε» το οριζόντιο δοκάρι.

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)

Κίτρινες: Κουρμπέλης, Σερπέζης – Ρόουζ, Σάκιτς, Μπουσέ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ν. Πογιάτος): Διούδης, Σάντσες, Σένκεφελντ, Βέλεθ, Χουάνκαρ, Κουρμπέλης, Αλεξανδρόπουλος (71′ Σερπέζης), Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης (63′ Σαβιέρ), Αϊτόρ (71′ Μακέντα), Καρλίτος.

ΑΡΗΣ (Α. Μάντζιος): Μπουσέ, Σάκιτς, Δεληζήσης, Ρόουζ, Γκανέα, Τζέγκο, Ματίγια (81′ Σούντγκρεν), Μαντσίνι (60′ Σάσα), Μπερτόλιο (61’Γκαρσία), Γκάμα (81′ Μάνος), Λόπεθ (90′ Μπαγκαλιάνης).