Ο Ολυμπιακός πυραυλοκίνητος στο Α μέρος σκόρπισε την Λάρισα 4-1

35 λεπτά χρειάστηκαν για να σαρώσει την Λάρισα ο Ολυμπιακός και το σκορ στο 37¨ ήταν 4-0. Ήταν βραδιά Γιώργου Μασούρα μέσα σε 2 λεπτά έβαλε δυο γκολ, στο 9 λεπτό σέντρα από αριστερά του Τσιμίκα ο Μασούρας με απ,ευθείας βολέ άνοιξε το σκόρ για το 1-0. Αμέσως μετά στο 9 λεπτό από υπέροχη ασίστ του Σουντανί πάρε βάλε ο Μασούρας πλάσαρε τον Κρίστινσον και 2-0 για τον Ολυμπιακό.
Στο 17 ο Σουντανί πήρε την μπάλα λίγο κάτω από την σέντρα και με προσποιήσεις μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Κρίστινσον και Ολυμπιακός Λάρισα 3-0

Στο 35 λεπτό ήταν η σειρά του Έλ Αραμπί όταν μπήκε στην περιοχή της Λάρισας και ανατράπηκε ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι, χρειάστηκαν 2 λεπτά μέχρι να γίνει η εκτέλεση από τον ίδιο πήρε τις γνωστές στροφές και η μπάλα στα δίχτυα, ο διαιτητής διέταξε επανάληψη και με τον ίδιο τρόπο ο Έλ Αραμπί κάνει το 4-0.

Στο Β ημίχρονο ο Ολυμπιακός μετά το 4-0 αποφάσισε να παίξει με σβηστές μηχανές κακώς για μένα το ποδόσφαιρο διαρκεί 90 λεπτά. Αυτό το βλέπουμε μόνο στην Ελλάδα, οι ξένες ομάδες παίζουν με τον ίδιο ρυθμό και στα 90 λεπτά ανεξάρτητα πόσο είναι το σκορ.
Έτσι φθάνουμε στο 57 λεπτό και η Λάρισα μειώνει το σκορ σε 4-1 ο Ουάρντα κοντά στην μεγάλη περιοχή έκανε ένα εύκολο σουτ για τον Σα κι όμως η μπάλα του ξέφυγε μέσα από τα χέρια του.

Ο Ολυμπιακός στο Β μέρος δεν έκανε φάσεις μια κεφαλιά είδαμε από τον Έλ Αραμπί στο 54 λεπτό από σέντρα του Τσιμίκα ένα σουτ του Καμαρά άουτ και ένα σούτ το Μπουχαλάκη στο 93 λεπτό. Η Λάρισα είχε πάρει τα ινία του ματς αλλά ήταν ακίνδυνη . Όπως είπα και στην αρχή ο Μασούρας έκλεψε την παράσταση αφού μέχρι το 20 λεπτό σε τρία σουτ πέτυχε δυο γκολ. Μεγάλη εμφάνιση έκανε και ο Σουντανί μιλάμε πάντα για το πρώτο ημίχρονο, επίσης ο Τσιμίκας ήταν πάλι από τους καλύτερους στην άμυνα όπως και ο Αβραάμ σταθερή εγγύηση για το κέντρο της άμυνας. Τώρα για τον Σα έκανε ένα λάθος και σήμερα είχε κάνει και άλλο ένα με τον Αστέρα νομίζω χαλάλι του δεν πειράζει μας έχει σώσει πολλές φορές.

Πρώτο σουτ με τον Καμάρα στο 4 λεπτό άουτ 6 λεπτό κεφάλια με τον Μπα άουτ Στο 7 λεπτό το πρώτο σουτ για την Λάρισα με τον Ουαρντα άουτ.

Στο 9 λεπτό γκολ για τον Ολυμπιακό με τον Μασουρα από σεντρα του Τσιμικα 1 0. Μετά από δύο λεπτά ο Μασουρας πέτυχε και δεύτερο γκολ από ασίστ του Σουντανι πάρε βάλε και 2- 0

Ο Μασουρας μεδα σε δύο λεπτά έβαλε δύο γκολ. Το 17 λεπτό ο Σουντανι πήρε την μπάλα λίγο πιο κατω από την σεντρα με προσποιησεις έφτασε στην περιοχή και πλάσαρε τον Κρίστινσον καο Ολυμπιακός Λάρισα 3-0

20 λεπτό με τον Μασουρα τρία σουτ με δύο γκολ. 25 λεπτό φάουλ πάνω στον Τσιμικα σε καλό σημείο το σουτ από τον Μπουχαλακη ψηλά άουτ.

30 λεπτό γυριστό σουτ από τον Σουντανι σε έφοδο Τσιμικα άουτ.
Στο 42 λεπτό σουτ του Έλ Αραμπί πολύ καλό άουτ.
στο 59 αλλαγή για την Λάρισα ο Μπόλλας στην θέση του Κάτσε.

Στο 65¨ αλλαγή για τον Ολυμπιακό ο Γκερέρο στη θέση του Έλ Αραμπί.
Στο 70¨ αλλαγή για την Λάρισα ο Πίνακας αντί του Νunic.
Sto 74 αλλαγή για τον Ολυμπιακό ο Μπενζιά για τον Σουντανί, στο 78 αλλαγή για την Λάρισα ο Φιλίποβιτς αντι του Μόρα.Και στο 81¨ πέρασε στον αγώνα ο Τοροσίδης αντί του Τσιμίκα.

Δεν είχαμε φάσεις άλλες να καταγράψουμε.

Ολυμπιακός (Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας (81′ Τοροσίδης), Γκασπάρ, Αβραάμ, Μπα, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Μασούρας, Μπρούνο, Σουντανί (74′ Μπενζιά), Ελ Αραμπί (65′ Γκερέρο).

ΑΕΛ (Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μόρας (79′ Φιλίποβιτς), Ζίζιτς, Σεσέροβιτς, Κάτσε (59’ Μπάλλας), Στάνκοβιτς, Μπέρτος, Μιλοσάλιεβιτς, Νούνιτς (70′ Πινακάς), Ουάρντα.