Ο Ιωνικός επικράτησε με 3-0 του Πανδραμαϊκού και προκρίθηκε στην 4η φάση του Κυπέλλου.

Ο Ιωνικός μας, παρά τις πολλές και σημαντικές απουσίες, και έχοντας σχεδόν 13 παίκτες σε αγωνιστική ετοιμότητα,ελέω τραυματισμών, επικράτησε με 3-0 του Πανδραμαϊκού και προκρίθηκε στην 4η φάση του Κυπέλλου.Τιεντσέ-Κρητικός και Ντάγκρας τα γκολ της ομάδας μας.

Το σκορ άνοιξε στο 14ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Κρητικός κινήθηκε εξαιρετικά και αφού τράβηξε παίκτες πάνω του, έκανε την κατάλληλη στιγμή την πάσα στον Τιεντσέ και με ψύχραιμο πλάσε ο Καμερουνέζος “άνοιξε” το σκορ. Ο Ιωνικός, παρά τα πολλά προβλήματα που είχε, έβγαλε ποιότητα και έχασε ακόμα δύο φάσεις με κεφαλιές του Κρητικού που πέρασαν άουτ. Με τον Κουρεπίνη, λίγο πριν το ημίχρονο να αντιδρά εξαιρετικά σε τετ α τετ με τον Mπερούκα. Κάπως έτσι, το ημίχρονο “έκλεισε” στο 0-1.

Στο 53, ο Κρητικός ,εκμεταλλεύτηκε την κάθετη , κινήθηκε προς την περιοχή και με το αριστερό πλάσαρε χαμηλά εκεί όπου ο αντίπαλος κίπερ δεν μπορούσε να αντιδράσει κάι κάπως έτσι γράφτηκε το 0-2. Στο 60, ο Βασιλειάδης αποβλήθηκε στο 60 με δύο κίτρινες και κάπου εκεί το ματς είχε τελειώσει. Ο Κουρεπίνης αντέδρασε εξαιρετικά σε ένα ακόμα σουτ απο τον Μπερούκα στο 80.

Με το Δημήτρη Ντάγκρα να βάζει το κερασάκι στην Τούρτ; με μία εξαιρετική ατομική ενέργεια και να σκοράρει την κατάλληλη στιγμή πλασάροντας άψογα.

Πανδραμαικος: Κιουμουρτζής-Κεχαγιας-Κονταξής(78 Κελεσίδης)-Αιβάζης-Βασιλειάδης-Βραμέντσαλη;-Αχαλινόπουλος-Λίπο(68 Μουζενίτοφ)- Μπελμάνι(62 Τσελέπης) -Διαμαντίδης-Μπερούκας

Ιωνικός: Koυρεπίνης-Μουστάκης-Παπουτσογιαννόπουλος-Τσιριγώτης(70 Καρυτινός)-Φουρλάνος-Γκοτσούλιας-Τιεντσε- Μάναλης(91 Μιχαλακάκος)-Ντάγκρας-Καλλέργης-Κρητικός