Ο Ηφαιστος την υπεροχή, η Ελλάς Ποντίων το γκολ (0-1)

Την πρώτη του ήττα δέχτηκε στο Πρωτάθλημα ο Ηφαιστος Νικαίας, απο την Ελλάς Ποντίων, εντός έδρας με σκορ 1-0.

Η ομάδα του Νίκου Μαρωνίτη, ήταν καλύτερη, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ πιο αποτελεσματικοί.

Συγκεκριμένα στο 14ο λεπτό, ο Ηλιάδης με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ, νίκησε το Ρετζέπη, βάζοντας δύσκολα στους Νικαιώτες.

Στο β’ ημίχρονο, οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης, αλλά οι προσπάθειες τους δεν είχαν αποτέλεσμα, με αποκορύφωμα το σουτ του Πέττα στο 64′ που αποκρούστηκε με υπερένταση απο τους αμυντικούς, ενώ είχαν άλλη μια κλασικη φάση στις καθυστερήσεις, με τον Γιαννόπουλο να αποκρούσει με υπερένταση του δυνατό σουτ του Σπανού.

Ηφαιστος : Ρετζέπης, Νικολιάς ( 67’ Αμπάς) , Ξενιτόπουλος, Πέττας, Βασίου, Σιδηρόπουλος, Χατζάκης( 67’ Καψομεράς) , Μεταξάς, Περλέσι, Σπανός.

Ελλάς Ποντίων : Γιαννόπουλος, Γαλάνης, Σιφνάκης, Μηλιώνης, Τσαγκάρης( 89’ Τρίψας) , Μπατής, Λουκάς, Πουρσανίδης( 78’ Τζουγκράκης), Τσιρκινίδης, Ηλιάδης Σ., Ηλιάδης Κ.( 75’ Σιμονιάν )