Ο ΑΣ Ποντίων των 10 παικτών κράτησε την ισοπαλία 2-2 απέναντι στην Αστυπάλαια

Σε έναν αγώνα που δεν λείπαν τα γκολ και οι ανατροπές, ΑΣ Ποντίων και Αστυπάλαια Κορυδαλλού αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, με τους γηπεδούχους να παλεύουν με αριθμητικό μειονέκτημα από το 55ο λεπτό μετά την αποβολή του Ntobrin λόγω δεύτερης κίτρινης κάρτας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε δυναμικά, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 6ο λεπτό με τον Δεμενόπουλο. Ωστόσο, η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε γρήγορα, με τον Γκαϊδόγιαννη να ισοφαρίζει στο 12ο λεπτό σε 1-1. Οι φιλοξενούμενοι δεν έμειναν πίσω και στο 34ο λεπτό ο σκόρερ του πρώτου τους γκολ, διπλασίασε τα τέρματά του, βάζοντας την ομάδα τους μπροστά και πάλι με 2-1.

Ωστόσο, οι Πόντιοι αντέδρασαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 72ο λεπτό, με τον Χατζηκυριάκο να αποτυπώνει το τελικό 2-2.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 63ο λεπτό ο Μάντζαρης είχε προσπάθεια που σταμάτησε στο δοκάρι.

Ο διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Τραϊφόρος, ο οποίος διαχείρισε το παιχνίδι με ακρίβεια και αμεροληψία.

ΑΣ Ποντίων: Μπαλτάς, Τόλι, Γκατζιός(62′ Τόγιας), Νησύριος, Γκαϊδόγιαννης, Παπαδόπουλος, Ntobrin, Σοφούλης, Λιάσκος(85′ Μεϊμέτης), Μελεμενής(3′ λ.τρ. Χαζτηκυριάκος), Αϊβαλιώτης.

Αστυπάλαια Κορυδαλλού : Καραθανάσης, Χαραλαμπόπουλος(5′ λ.τρ. Λάππας), Παυλάκης, Μακρής, Μαλλούχος, Σπάρταλης(78′ Sam), Δεμενόπουλος, Κυπριώτης, Πούρια(70′ Τζαφεράι), Μάντζαρης, Βουρλής.