Ο Αντετοκούνμπο ο κορυφαίος του Μιλγουόκι επιβλήθηκαν με σκορ 126-96.(Giannis (vids)

Nίκησαν οι Μπακς καθώς επιβλήθηκαν με σκορ 126-96 των Σικάγο Μπουλς και βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 3 νίκες 3 ήττες.

Στηρίχθηκαν  στην ευστοχία τους από μακρινή απόσταση.

Μετά απο το ρεκόρ των 29 εύστοχων τριπόντων με το  Μαϊάμι, οι Μπακς είχαν 22/45 τρίποντα απέναντι στο Σικάγο Μπουλς  για μια εύκολη επικράτηση.

Ο Αντετοκούνμπο ο κορυφαίος του Μιλγουόκι,  αφού τελείωσε με 29 πόντους 8/14 δίποντα 1/5 τρίποντα, 10/18 βολές 12 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 κοψίματα και 2 λάθη σε περίπου 28 λεπτά συμμετοχής.

Στο μεταξύ, ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έπαιξε 15 (και κάτι) λεπτά στον αγώνα και έμεινε άποντος, αφού τελείωσε το παιχνίδι με 0/2 τρίποντα, ένα ριμπάουντ, δύο ασίστ, ένα κλέψιμο και δύο λάθη.

Στο μεταξύ, χάρη σε ένα σερί 9-0 στα τελευταία 2,5 λεπτά του αγώνα, οι Λέικερς νίκησαν 109-103 τους Σπερς στο Σαν Αντόνιο.

Οι λιμνάνθρωποι είχαν σε εξαιρετική βραδιά τους Άντονι Ντέιβις 34 πόντοι, 11 ριμπάουντ και πέντε ασίστ και ΛεΜπρόν Τζέιμς, ο οποίος έγινε ο τέταρτος γηραιότερος παίκτης που σημείωσε τριπλ νταμπλ φίγκιουρ, καθώς τελείωσε τον αγώνα με 26 πόντους, 11 ριμπάουντ και 10 ασίστ.

Από εκεί και πέρα, ο Κρις Πολ, ο οποίος πέτυχε 21 πόντους, υπέγραψε τη νίκη 106-103 του Φοίνιξ επί των Νάγκετς στο Ντένβερ, η οποία είναι η τέταρτη σερί για τους Σανς στην τρέχουσα σεζόν.

Ο γκαρντ των «ήλιων» ευστόχησε σε δίποντο για το 104-100, 7.3 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη του αγώνα, ενώ στα 2.9 δεύτερα για το τέλος διαμόρφωσε με 2/2 βολές το τελικό 106-103, αφού ο Τζαμάλ Μάρεϊ δεν βρήκε στόχο στο τρίποντο για την ισοφάριση που επιχείρησε στα εννέα δέκατα του δευτερολέπτου πριν από τη λήξη.