Νικητής ο Ιωνικός με 3-2 τον Αστέρα Τρίπολης.

Ο Ιωνικός εχανε  από γκολ του Καπίγια  στο 6’ ομως πήρε σπουδαία νίκη με σκορ 2-3 για την 23η αγωνιστική της  και έκανε άλμα για την παραμονή στην κατηγορία.

Ο Άοσμαν με πέναλτι στο 63’ (και  αποβλήθηκε ο Καστάνιο), ο Λένις στο 67’ και ο Μάναλης στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων «υπέγραψαν» την ανατροπή των νεοφώτιστων, πριν διαμορφώσει το τελικό σκορ στην εκπνοή ο Κρεσπί για την αρκαδική ομάδα, η οποία γνώρισε την πρώτη της ήττα έπειτα από πέντε διαδοχικά «τρίποντα».

Διαιτητής: Κουμπαράκης (Κυκλάδων)

Κίτρινες: Σονί – Κιάκος, Βαφέας, Μάναλης

Κόκκινη: Καστάνιο (61’)

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Καρμόνα, Χριστόπουλος (80’ Λεό Τιλίκα), Καστάνιο, Άλβαρες, Βαλιέντε, Μουνάφο, Σίτο (81’ Κρεσπί), Καπίγια (64’Αντζουλάς), Ριέρα (81’ Μπενίτο), Σονί.

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Βαφέας, Άοσμαν (85’ Πλατέλλας), Ντάλσιο, Ματσούκας (73’ Γκοτσούλιας), Σάντσες, Ρομαό, Κιάκος (90’ Καμπράλ), Κάνιας, Λένις (73’ Βαλεριάνος), Μάντζης (90’ Μάναλης).