Νίκησε την Ποντίων και το μυαλό της τώρα είναι στην Ελλάς Ποντίων.(video photo)

Κέρδισε την Α.Σ Πόντιων το Μοσχάτο με σκορ 5-0 για τα μπαράζ play off που οδηγούν στη Γ Εθνική για την 4η αγωνιστική μέσα στις σιταποθήκες.

Το επόμενο Σαββατοκύριακο θα πραγματοποιηθεί η 5η αγωνιστική από όλα εκεί θα κριθούν.

Η Αμφιάλη πρέπει οπωσδήποτε να κερδίσει και μάλιστα με σκορ 5-0 αν καταφέρει το Μοσχάτο να πάρει ισοπαλία αν χάσει το Μοσχάτο και κερδίσει η Αμφιάλη παίρνει αυτή το εισιτήριο σε οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα το εισιτήριο το παίρνει το Μοσχάτο πάντως και η χαραυγή και η Ελλάς Ποντίων είναι αδιάφορη.

Το ματς

Μπήκε δυνατά το Μοσχάτο και μόλις το (28’) ο Χαλβατζίου κατάφερε να ανοίξει το σκορ 1-0 .

Δεν πέρασαν αρκετά λεπτά και στο (34’) ο Νιζάμης  κατάφερε να σκοράρει και να κάνει το 2-0

Ετσι έκλεισε και το ημίχρονο με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα στο (47΄) πέτυχε το τρίτο τέρμα της ομάδας του πάλι ο Νιζάμης  κάνοντας το σκορ  3-0

Πέναλτι κέρδισε το Μοσχάτο αφού βρήκε την μπάλα με το χέρι παίκτης Α.Σ Πόντιων και το εκτέλεσε από τα 11 μέτρα ο Πασαλίδης με απόλυτη επιτυχία στο (60’) γράφοντας το σκορ 4-0

Το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο Γιώργος Μητρόπουλος αφού στο (89’) σκόραρε για τελευταία φορά κάνοντας το  σκορ 5-0