Nίκησε η ΑΕ Μοσχάτου μέσα στην Κόρινθο 3-1 τον Τενεάτη Αθικίων.

Πιάνοντας μία πολύ καλή απόδοση ΑΕ Μοσχάτου κατάφερε να σαρώσει την ομάδα της Κορίνθου τον Τενεάτη Αθικίων μέσα στην έδρα με σκορ 3-1 για την  πρώτη αγωνιστική το μπαράζ για άνοδο Γ Εθνική

Το ματς

Η ομάδα της ΑΕ Μοσχάτου μπήκε δυνατά και αποφασισμένη να πάρει αυτό που ήθελε και κατάφερε στο 7ο λεπτό να σκοράρει με τον Χαλβατζίου.

Η μηχανή Άκη Τζουμερκιώτη  πήρε μπροστά και δεν σταματούσε 28 λεπτό έμειναν με δέκα παίκτες μετά από αποβολή που δέχτηκε ο Ποτήρη αφού έκανα ανατροπή στον τελευταίο παίκτη τον Θεοδοσίου

Ο Πασαλίδης με δυνατός σουτ  βρήκε το δοκάρι και πριν περάσει καλά καλά περάσει ένα λεπτό μία ωραία ασίστ του πασαλίδης  με κοντινό πλασέ ο Θεοδοσίου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-2 στο 35 λεπτό

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ακόμα πιο χαλαρό κυνηγώντας  άλλο ενα γκολ το Μοσχάτο για να διασφαλίσει τρεις πόντους ποντους αλλά το Μοσχάτο έμεινε με δέκα παίκτες αντικρίζοντας Δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Σιδηρόπουλος και να μένει με 10 παίκτες στο 62 λεπτο

Οι γηπεδούχοι 84 λεπτο κατάφεραν να κερδίσουν ένα πέναλτι που το εκτέλεσε ο Κάτσικα όπου τον ανέτρεψε τη μικρή περιοχή ο Τζωρτζάτος

το λόγο είχε ο μεγάλος και ταλαντούχος παίκτης Νιζάμη  να σκοράρει και να κλειδώνει την νίκη για την ΑΕ Μοσχάτου το μυαλό των πράσινων είναι στο επόμενο παιχνίδι

Διαιτητή ο Αλιάγας(Δυτικής Αττικής).

ΤΕΝΕΑΤΗΣ ΑΘΙΚΙΩΝ(Δημήτρης Ποτήρης): Ταμπλάκου, Ποτήρης Ρ.(46′ Τζαναβάρας Γ.), Ποτήρης Γ., Μαρίνος, Παππάς, Κριάρας(66′ Αντωνίου), Λέκκας, Παπαχρήστου, Τσουμάνης(79′ Τζαναβάρας Ε.), Γκουριώτης(21′ λ.τρ. Βενετσάνος), Κάτσικας.

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ(Άκης Τζουμερκιώτης): Κραβαρίτης, Σταύρου, Ξενιτόπουλος, Σόσαρι(80′ Λοϊζίδης), Τζωρτζάτος, Σιδηρόπουλος, Χαλβατζίου, Νιζάμης, Μητρόπουλος(90′ Τουφεξίδης), Πασαλίδης(72′ Παυλάκης), Θεοδοσίου.