Νικη με 2-1 η Κ18 του Ιωνικου την Καλαμάτα!!

Ένα όμορφο παιχνιδι πραγματοποίησε η ομάδα του Ιωνικού Κ18..μπροστά σε αρκετό κόσμο..αλλά και με την παρουσία του Προέδρου της ομάδας Γιάννη Τσιριγώτη και αντιπρόεδρο Λεουνάκη Χάρη..

Ο Ιωνικός είχε τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας σε όλη την διάρκεια του αγώνα..στο 25′ άνοιξε το σκορ με απευθείας χτύπημα φάουλ..και κάπως έτσι έληξε το πρώτο ημίχρονο..

Στην επανάληψη η ομάδα του Ιωνικού συνέχισε να πιέζει..και έτσι ο Καλουτζής κέρδισε ένα πέναλτι όπου εκτελέσθηκε άριστα από τον Παυλίδη και έγινε το 2-0…οι φιλοξενούμενοι λίγο πριν την λήξη του αγώνα μείωσαν το σκορ με ένα σουτ έξω από την περιοχή στο 80′..

Έτσι πήρε την Νίκη για την Φουτμπολ Λιγκ νέων η ομάδα του Ιωνικού..

Μετά από το παιχνιδι σε επικοινωνία με τον γενικό αρχηγό Μανώλη Πόλια μας είπε ότι είναι ευχαριστημένος όχι μόνο για την νίκη αλλά και για τον τρόπο που έπαιξε η ομάδα..μας τόνισε ότι τα παιδιά δείξανε σοβαρότητα και πειθαρχία..και ότι έχουν να δώσουν πολλά αυτά τα παιδιά..