Νίκη κορυφής για την Τότεναμ.

Η Τότεναμ επικράτησε με 1-0 της Γουότφορντ, πετυχαίνοντας τις 3/3 νίκες στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ, ενώ η Μπέρνλι και η Λιντς «κόλλησαν» στο 1-1.

Η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντο, που ξεκίνησε για πρώτη φορά φέτος με τον Χάρι Κέιν στο βασικό σχήμα, προηγήθηκε στο 42ο λεπτό χάρη σε γκολ του Σον και πήρε την τρίτη της διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα, όντας μόνη πρώτη στην κορυφή.

Στο «Τερφ Μουρ», Μπέρνλι και Λιντς είχαν σχετικά μοιρασμένες ευκαιρίες καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 61ο λεπτό με γκολ του Κρις Γουντ, έπειτα από ασίστ του Μάθιου Λότον. Ωστόσο, στο 86ο λεπτό, η ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα κατάφερε να ισοφαρίσει με γκολ του Μπάμφορντ, παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας,