Νίκη και στο Κύπελλο οι Άγιοι Ανάργυροι, 3-0 τον Ολυμπιακό Ν.Λιοσίων

Τη νίκη και ταυτόχρονα την πρόκριση για την 4η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ πήραν οι Άγιοι Ανάργυροι οι οποίοι επικράτησαν του Ολυμπιακού Νέων Λιοσίων με 3-0. Δεύτερη σερί νίκη για την ομάδα του Δημήτρη Καλύκα σε όλες τις διοργανώσεις, η οποία μέχρι τώρα έχει κάνει καλό ξεκίνημα σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός πατούσε καλύτερα στο χορτάρι, χωρίς όμως να κάνει τη φάση που θα του έδινε το προβάδισμα. Αντιθέτως, λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου έμεινε με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Πατέλη, γεγονός που άλλαξε τις ισορροπίες του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Άγιοι Ανάργυροι εκμεταλλεύτηκαν την αποβολή, πήραν μέτρα στο γήπεδο και τελικά κατάφεραν να κάνουν το 1-0 με τον Κατσάρα στο 66ο λεπτό.

Στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα η ”Ένωση” σημείωσε άλλα 2 γκολ με τον Νικολάου στο 88′ και με πέναλτι του Πιπίνη στο 90′.

Άγιοι Ανάργυροι (Δημήτρης Καλύκας): Χανιώτης, Κατσίβελας, Οικονόμου (46′ Σταύρου), Γενίδογαν, Πιπίνης, Κατσάρας, Βυζανιάρης (46′ Νυφαδόπουλος), Θεοδωράκης (77′ Κρητικός), Καραχάλιος (80′ Νικολάου), Κλωνάρης, Μανωλιάς (55′ Λάλα).

Ολυμπιακός Νέων Λιοσίων (Νίκος Ζουμπατόπουλος): Κανελλόπουλος, Παπαδόπουλος, Λαμπρόπουλος (68′ Δεληγιαννάκης), Βασιλάκος, Τσουκαλάς, Πατέλης, Νταγιάντας (55′ Αμπελάς), Τσάτσα (68′ Γεωργόπουλος), Γεωργιάδης, Μπιλικαϊδης (72′ Γκαβζίδης), Κοτούλιας.