Νίκη εκτός έδρας με 3-1 για τον Σαρωνικο Αίγινας εναντίον της Χαλκηδόνας των αρκετών αλλαγών

Η ομάδα του Σαρωνικού Αίγινας αποχαιρέτησε τη φετινή ποδοσφαιρική σεζόν με νίκη, καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 1-3 επί της Χαλκηδόνας.

Ο Σαρωνικός Αίγινας άνοιξε το σκορ στο 31’ με τον Τρίμπου, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Κωνσταντινίδης διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του (0-2). Στο δεύερο ημίχρονο, παρά την προσπάθεια των γηπεδούχων να ανατρέψουν το ματς, ο Σαρωνικός Αίγινας παρέμεινε επικρατής. Ο Σφήκας πέτυχε το τρίτο γκολ για την ομάδα του στο 55’, ενώ ο Οικονομάκης σημείωσε ένα γκολ για τους γηπεδούχους με πέναλτι στο τελευταίο λεπτό του αγώνα (1-3).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Μπεσίρης.

ΑΟ Χαλκηδών: Πνευματικός Κ.(46’ Θεοδωρούλας), Βοργιάς, Πνευματικός Ε., Φέκος, Μάνθος, Αθανασιάδης, Κορτέσης, Κατσάνης, Ζαρκαδούλας Λ., Οικονομάκης, Ζαρκαδούλας Α.(46’ Μπουζάλι)

ΑΕ Σαρωνικός Αίγινας: Μπακόμητρος(83’ Ανδρεάδης), Μάρκου(83’ Πιπίνης), Κωνσταντινίδης, Αγγελάκης, Γκαρής Σ, Σφικτός, Σφήκας(89’ Μπέσης), Τσελάι(89’ Πέππας), Mishtaku, Τρίμπος, Χρυσοχόος.