Μοσχάτο 4 αστέρων, 4-0 τον Αίαντα Σαλαμίνας

Εμφατική φιλική νίκη πέτυχε το Μοσχάτο, επικρατώντας με 4-0 του Αίαντα Σαλαμίνας στο γήπεδο του Μοσχάτου.

Η ομάδα του Βασίλη Σπάθα προηγήθηκε στο 21ο λεπτό με κεφαλιά του Πασαλίδη μετά από σέντρα του Τουλουβασίλη, το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Μοσχάτου.

Ο Αίας προσπάθησε να βγάλει αντίδραση με τον Λεσάι στο 38ο λεπτό, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά ο Κραβαρίτης ήταν σε ετοιμότητα.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Μοσχάτο έγινε ακόμη πιο παραγωγικό πετυχαίνοντας, άλλα 3 τέρματα. Στο 65ο λεπτό, ο Πουλάκης πίεσε, έδωσε στον Πασαλίδη που δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει το δεύτερο προσωπικό τέρμα και δεύτερο της ομάδας του.

Τον χορό των γκολ ανέλαβε ο Ρέντι στο 73ο λεπτό, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Ψυχογιός στο 82ο λεπτό, ο οποίος πρόλαβε την έξοδο του Βουτσινά.

Μοσχάτο (Βασίλης Σπάθας): Κραβαρίτης -Ροκάι –Γκούμας–Κωνσταντίνου–Γιακουμάκης -Τουλουβασιλης -Πασαλίδης-Χατζησοφρωνιου -Ξενάκης -Κανελλόπουλος,Σουλελές

Έπαιξαν και οι:Δρόσος, Ζιωβας Ψυχογιός ,Σταματούκος, Λίτσας,Παυλάκης,Ρέντι ,Ζωγράφος, Ζαχαράκης

Photo Credits: Α.Ε Μοσχάτου FC